Guru, visionääri, pyhimys, kirjailija. Silkkaa sikanautaa!
Leonid Breznev - JEES!
jgddgd
7113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Yllättävä käänne kirjailijanalut-palstalle, että Leonid Breznev on saanut oman keskustelunavauksen. Olisiko hän hyvä aihe? Jos kirjoittaisitte Leonidista jotakin niin mitä se olisi? Rakkaustarina, jännityskertomus vai kokeellista runoutta?
Vastenmielinen olento, tämä jarru ja hidastelija Leonid Brežnev. En kirjoittaisi ainakaan rakkaustarinaa. Ikävä kommunisti. Mutta makuja on monia. Onhan hänestä runsaasti kirjoitettu poliittista historiaa.
Voi voi. Yritä edes keksiä jotain hauskempaa.
Jalo, epäitsekäs Leonid Brežnev ei muuta ajatellut kuin neuvostokansan parasta.
Olen ajatellut kirjoittaa dekkareita, joissa murhat ratkoo jämäkkä Leonid Brežnev KGB:n avulla. Syylliseksi paljastuu kirjojen lopussa aina joku luihu toisinajattelija.
Hyvä idea vai mitä?
Vähän parempi.
Poirot oli Leonid Brežneviin verrattuna pelkkä amatööri.
Mikähänlainen kirjallisuus tällä hetkellä on Venäjällä ?
Mikä kulttuurin tila ?
Käännetäänkö venäläisiä kirjoja, tarkoitan lähinnä siis kaunokirjoja, kuinkakin paljon ja millaisia ovat ?
Tämän ajan kuuluisimmat tai luetuimmat venäläiset kirjailijat ?