valtuustossa.. Herkkua vai solokkua ....
Haapaveden koulujen ruuasta
keskustellaan jopa
30453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
käyttäjätutkimusta ?
Voihan ruuvasta ainakin valittaa ne jotka on kultalusikka suussa syntyneet jotka köyhyyttä ole koskaan nähneetkään!
Kyllä köyhille ja vähäosasille kaikki ruoka kelpaa, ei ruokaa voi sanoa solokuksi!
tuo solokku-vouhotus.
On toki totta, että pystyvät keittiöillä sotkemaan hyvätkin raaka-aineet ja ovat valmistavinaan ruokaa.
Keittiöillä on hyvät ja uudehkot välineet ?
Ammattilaiset kokit ja keitttäjät ?
Hyvät työtilat ym.
Miksi niitä ei hyödynnetä ja valmisteta herkullista , näköistä , terveellistä ja tavallista kotiruokaa.
Annoksista ei voi, kuin arvailla, mitä siinä on.
Mää ainaki erotan mitä on ruokana, tosi herkullista on, valittajat vain valittaa asiasta kuin asiasta asittomasti!
perskeles !
Joo nuo persut valittaa kaikesta.
Tekisivät itekki jottain.
Sinä, joka pidät kouluruokaa sontana, älä hyvä mies käy syömässä sitä ja toivonkin niiden keittiöllä työskentelevien puolesta, että viet sen nyrpeän naamas muualle kuin koulun ruokalaan tästä lähtien ja muuta vaikka muualle.
tekee kaikkensa kouluruuvan mollaamisessa.
Se kuuluu kepu-aatteeseen.
kaikkensa tuhotakseen kouluruokailun.
Varmaan siperia opettasi niitä nyrpeitä ruuan haukkujia!
nuo kepulaiset. röörinen tuumii.
Juu kyllä siperiassa saisi valittajat järsii jäistä ruokaa, jos yleensä tarjotakkaan mittää!
kepulaiset ,sitäkö meinnaat ?
Meinaan vaan, että siellähän se on kommunistien ihannemaa.
ei se laitosruoka kovin hääppöstä koskaan oo
sitä kuletetaan puolivalamiina ensi ympäri ämpäri ja sitten pakastetaan ja kuumennetaan vuorotellen.lopuksi sekotellaan .
salaatitki tulee satojen kilometrien päästä.
että kyllä se on kaukana kotiruuan tasosta.
varsinkaan oyksin ruoka menettelee jotenki Kouluruoka paljon parempaa
Ei se paakkilan keittiöstä tuleva ruoka aina ole kehuttavaa,potut on usein niin kovia,että eivät taho lautasella pysyä,kun niistä koittaa pikkulapsille syötävää lautaselle laittaa.Eikä makukaan tai ulkonäkö ole aina kehuttavaa eikä ruokahalua herättävää,mutta toki välillä on parempaakin ja jopa ihan maukastakin ruokaa.Ja kyllähän se niin on ,että jos on nälkä niin huonompikin soppa kelpaa.
Näyttää selittelyjä piisaavan solokkupuhheista.
siltä näyttää.
revolle pisteet pyhäjokiseudun yleisö osasto kirjoituksesta..
niin mieiltäkin ainakin 100 miinuspistettä.
Täältä tulee Ilkalle 20000 pistettä totuuden kirjoittamisesta Pyhäjokiseudussa. Uskoaa jo kansalaiset että päättäjä ( 2 - 3 ) kepuleille on mennyt päät sekasin vallastaan.
aikoinaan 40-50 luvulla kouluu piti ottaa omat eväät mukaan, nykyisin on tosi hyvät ja monipuoliset ruuat, jotku ne vain on vielä laakerinlehtiä vielä vailla?
Löytyyköhän mitään asiaa johon persu voisi olla tyytyväinen?
kouluruoka on hyvää, noi jutut vain on solokkua
Varokaa pojasta tulee pahempi narisia kuin isänsä kohta postilaatikot täynnä kirjeitä
kyllä pitäisi tyytyä enemistö demokratiaan
Oliko eilisessä vatuuston kokkouksessa solokkujuttuja?