Yasmin e-pilsut, kokemuksia!

olen kuullut että pilsut toimivat finneihin, mutta kun olette lopettaneet niin onko ne tulleet takaisin kahta kauheampina? tod. näk aloitan jonku e-pillerien syönnin myös epäsäännöllisten menkkojen takia, mutta dianesta olen kuullut niin paljon pahaa että sitä ei uskalla...vai onko tämä kaikissa e-pillereissä? että finnit tulee takaisin yhtä pahana tai kahta kauheampina... itselläni ei niitä näppyjä ihan hirveästi ole, mutta en niitä halua lisääkään... vastauksia, pliis... kiitos jo etukäteen!
2549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen syönyt Yasmineja kahteen otteeseen eikä mulle lopettaessani huomattavia finnejä tullut.Sen sijaan aloittaessa oli molemmilla kerroilla mielettömät kuukautiskivut vaikka olen kuullut päinvastaista.Vaikutukset on siis ilmeisesti kaikilla erilaisia.

Äänestä

Sen verran aiheen vierestä että itselläni ei ole kokemusta Yasmin-pillereistä mutta Diane Novasta kyllä.

ensinnäkin minullakin on kamalat kuukautiskivut tällä ekalla kertaa kun aloitin (4.9 alkoi), (edes se kipulääke Miranax 550mg) EI AUTA!!

ihan hirvee olo ollut koko Diane Novan ajan => ruokahaluttomuus, oksettaa, pahoinvointia alavatta ja ristiselkä kipee,mieli maassa, ja ärtyneisyyttä..

mietin jo et jos lopettasin tän kuurin kun ei oo ollut apua!
ennen menkat kesti 4-5päivää nyt on jo 9 päivä kun on ja loppua ei näy (ainakin diane Nova sai kk kiertoni täysin sekasin ja kipuja oli ennen 2-3 ekaa päivää,nyt ne on jatkuvastin ilman taukoa!!!)

finnit ei häipynyt tällä vaan antibioottikuurilla :Apocyklin. (jonka aloitin 2vkoa aikasemmin!!)

ja tuntuu et parempi kipulääke on reseptivapaa Burana 400... outoa mutta tuo tehoaa kipuihin miranax taasen EI =(

onko muilla kenties samanlaisia kokemuksia ja mitä kannattaisi tehdä ;syödä diane nova kuuri loppuun ja kitua vaiko jättää syömättä ja palata normaaliin kiertoon yms ??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmphm kirjoitti:

olen kuullut että pilsut toimivat finneihin, mutta kun olette lopettaneet niin onko ne tulleet takaisin kahta kauheampina? tod. näk aloitan jonku e-pillerien syönnin myös epäsäännöllisten menkkojen takia, mutta dianesta olen kuullut niin paljon pahaa että sitä ei uskalla...vai onko tämä kaikissa e-pillereissä? että finnit tulee takaisin yhtä pahana tai kahta kauheampina... itselläni ei niitä näppyjä ihan hirveästi ole, mutta en niitä halua lisääkään... vastauksia, pliis... kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu