Elikkäs 15v poika ja esinahka melko kireä. Penis löysänä esinahka menee ihan peniksen taakse helposti, mutta erektiossa ei edes terskan taakse. Itsetyydytys ei satu eikä muutenkaan mitään ongelmia, mutta olisiko neuvoja miten saisin esinahan myös erektiossa taakse?
Esinahka melko kireä
Asiallisia vastauksia
4307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itsellä oli joskus sama ongelma, mutta kyllä se siitä. Jyystät vain menemään nii nahkakin venyy. Voi sitä masturboinninkin yhteydessä venyttää.
Suurimmalla osalla murrosikäisiä poikia on juuri sama ongelma. Sen voi hoitaa kivasti kotikonstein eli venyyttämällä. Esinahka on erittäin ohutta nahkaa joka ajanmittaan venyy riittävästi. Ilmeisesti terskasi on vähän isokokoinen, jolloin vaiva ilmenee paremmin. Harvemmin pienikokoisella terskalla on vaikeuksia.Lämmintä vettä (suihku) tai öljyä vähän terskaan ja siitä se lähtee. Ei kannata hosua ja vetää väkisin, vaan usien tehtynä saa paremman tuloksen. Ei venyy päivässä eikä kahdessa vaan aikaa toki vaatii.
Asiasta en ole varma mutta itse nahka ei välttämättä ole kireä vaan tuntuisi ainakin että se nauha siinä keskellä joka on kiinni esinahassa ja terskassa kitistäisi venytystä. Selvetäkäähän asiaa jos olen aivan pihalla:D
Ymmärrän, mitä tarkoitat. Jänteen nimi on frenulum ja itselläni on sama vika. Tuntuu kiristävän siitä niin perkeleesti. Lisäksi terskan alle muodostuu ihopoimuja. Poimujen alla on myös "rengas", joka kiristää paljon.