Kelalle paljon ilmoituksia tukien väärinkäytöstä

valtiolta varastus

4

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valtiolta varastus

      Aika törkeetä, tuohan on kuin varastaisi jokaisen tililtä hiukan rahaa... ei voi hyväksyä, ei...

    • Kunpa joskus

      näkisi sen päivän että työntekijöiltä varastaminen kriminalisoitaisiin yhtä tehokkaasti kuin kela on kriminalisoinut köyhien tuet. Löytyneekö suomesta enää yhtään työnantajaa joka ei varastaisi työntekijöiltä? Ylityökorvaukset maksettu? Not! Sunnuntaikorvaukset maksettu? Not! Ilta- ja muut hankalan- tai likaisentyön lisät maksettu? Not! Entäs Alv-tilitykset? Not! Verot maksettu joka sentistä? Not! Varoja piilotettu Cayman-saarille? JEEEES!!!

      Helvetti noita lahtareita ja näitä palstan jeesustelijoita!!!!!

      • ei helvetti!!

        Onpas kurja työpaikka!! Olet kai ammattiliiton jäsen ja ilmoittanu noista kohdista sinne?!


      • Tämä oli vain
        ei helvetti!! kirjoitti:

        Onpas kurja työpaikka!! Olet kai ammattiliiton jäsen ja ilmoittanu noista kohdista sinne?!

        kuvaus karusta totuudesta suomalaisilla työpaikoilla. Miksi jatkuvasti ihmiset jotka itsekään mitään rikkaita ole, hyväksyvät tuon rikkaiden rosvouksen? Katsohan tämä linkki: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013100917582837_uu.shtml . Noita on kuusikymmentä muutakin pelkästään tuossa pienessä kahden kaupungin minivaltiossa. Ja kuinka paljon muualla, hajautushan on päivän sana. Jäät kiinni yhdessä niin jää vielä loput piiloon muualla. Nalle W:n, Antti H:n ja muiden miljardöörien sosiaalituista kartanoilleen ei kukaan ihmettele. Rahaa hassataan yritysten tukemiseen miljaarditolkulla, on tuotekehitystukea, on vientitukea, on tuontitukea, on aluekehitystukea, on investointitukea. Siis mitä helvettiä, kapitalistinen yhteiskunta tukee verovaroin yrityksiä joidenka pitäisi vapaassa kilpailussa pärjätä omillaan tai kuolla pois, ovathan voitotkin yksityisiä.

        Mutta miksi ihmeessä köyhät vaan nokkii toistaan kuin sorsta tapellen pienistä pullanmuruista? Kasvakaa aikuisiksi, kyllä maailma pystytään muuttamaan oikeudenmukaiseksi jälleen.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      182
      11326
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      57
      5392
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2627
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      39
      2313
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1811
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1745
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      38
      1403
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1319
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1246
    10. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      26
      1219
    Aihe