Saanko paikallisesta apteekista ostettua nukahtamislääke Imovanea? Resepti nykyään sähköinen joten en saa sitä mukaan. Vanha paperi resepti 2011 löytyi. Huomenna lähtö ja kuulin että hotelli aika meluisalla alueella. Menee koko loma pilalle jos ei saa nukuttua..
Lääkkeet kanarialta
Voi itku
2
193
Vastaukset
- korvatulpat
Olet ehkä jo palannutkin, mutta korvatulpilla pääsee eroon metelistä.
Tällä hetkellä lääkereseptit ovat vielä maakohtaisia.
Saat kyllä netistä tulosteen käyttämistäsi lääkkeistä.- lääkkeetmukaan
Lääkkeet kannattaa viedä matkassa ,jos on pitemmän ajan kuin kolme kuukautta saa kelalta anomalla korvauksen jo apteekissa.Ei tarvitse ensin itse maksaa ja sitten anoa kelalta.Halpojen läälleiden kanssa eivarsinaista ongelmaa ,mutta jos on paljon kalliita lääkkeitä joutuu sijoittamaan ison summan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?871704- 851212
- 1101113
- 67896
- 102861
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56808- 47721
- 36712
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47661- 33653