Asuvatko aikuiset kimppakämpissä? Yleensähän kimppa-asuminen mielletään nuorempien ja opiskelijoiden asumismuodoksi. Itse olen kolmekymppinen nainen ja olen miettinyt millaista olisi tämän ikäisenä asua toisen aikuisen (naisen) kanssa.
Etsin tällä hetkellä asuntoa pääkaupunkiseudulta ja korkeat vuokrat ovat antaneet lisää syitä miettiä asunnon jakamista toisen kanssa. Onko jollakin kokemuksia aiheesta?
Aikuiset kimppakämpässä?
2
782
Vastaukset 2
- kyllä voi =)
Hei, oon jo 38 ja asunut kimppasolussa aiemmin ja nyt jonku aikaa yksiössä, mutta hakenut kämppiskämppää uudestaan jo jonkun aikaa. Voi siis tosiaan aikuisetkin asua kämppiksinä, kunhan tosiaan luonteet kohtaa jollain tasolla, ja asumistyylit. Pistä meilisi, jos tahdot ottaa minuun tarkemmin yhteyttä asian tiimoilta. =)
- no one
Itse oon 27-vuotias tyttö ja tällä hetkellä asustan pikkukoiran kanssa pikku yksiössä Keski-Suomessa. Tykkään omasta rauhasta mut haaveilen kimppa-asumisesta, vaikka kymmenen ihmistä saman katon alla!! Ois siistiä. Ongelmaks nousee vaan et haluisin asustaa vaan tuttujen kanssa joihin tiedän voivani luottaa ja joista tiedän edes jotain luonteesta.. vierastan ajatusta hyökätä tuiki tuntemattomien kanssa saman katon alle tosta noin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t981187Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️85922Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää237890- 54744
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75727Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34642- 58619
- 42582
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29567Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30555