rosvot palanneet siilinjärvelle

Taas kuulee kun pyöriä häviää ja asuntoihin murtaudutaan...onko tänne taas muuttanu joku linnakundi?
6393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kandee aamulla käydä terkkarin edestä kattoo ,siellähän niille lääkeet jaetaan

Äänestä

Siilissähän on joku pirullinen luonnonlaki että yhden kuolleen pulin tilalle ilmestyy kaksi uutta tilalle...

Äänestä
  • Niin ja sit ku nää pillerinpyörittäjät vielä tekee penskoja...onneks Ne otetaan jossain vaiheessa huostaan, mut vuosien päästä oravanpyörä jatkuu...se on varmaan geeneissä

    Äänestä

Myös kaksi siivooja-akkaa ois lääkityksen tarpeessa vuorelassa.Kultaketjuvarkaus ei näytä painavan omatuntoa.

Äänestä
  • Ai tulit putsatux

    Äänestä

  • ovet lukkoon kirjoitti:

    Ai tulit putsatux

    Eikös siivoojien tehtävä olekin putsata?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovet lukkoon kirjoitti:

Taas kuulee kun pyöriä häviää ja asuntoihin murtaudutaan...onko tänne taas muuttanu joku linnakundi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu