Uusi lääke: Flutiform

5478

Minulle vaihdettiin tuo Seretide diskuksen tilalle ja kylläpä helpotti olo ! PEF-arvo nousi heti 300 :ta 400:aan ja olo on kuin eri ihmisellä ! Suihke on hyvin hienojakoista joten kai se menee paremminperillepienimpiinkin keuhkoputkiin. Seretide oli käytössä 10 vuotta, katsotaan jatkuuko tämä käänne yhtä hyvänä jatkossa.

5

763

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • N-75

      Hei!
      mullakin Flutiform toiminut tosi hyvin. Olo koheni jo parin päivän jälkeen käytön aloittamisesta, myös bef-arvoni ovat nouseet huomattavasti verrattuna edelliseen lääkkeeseen.

      Oon kyllä tosi tyytyväinen ollut :)

      • astmaatikko

        M-75

        Minulla astma ollut huonona parikin vuotta eikä lääkitystä tunnu löytyvän. Pahenemisjaksoja kuukausittain. Toimisiko tuo lääke, Seredite diskus käytössä.


    • Minäkö

      Onkohan tämä Flutiform kalliimpaa kuin Seretide? Mullakin Seretide ollut käytössä jo vuosia..

    • Tyytyväinenkäyttäjä

      On huom halvempaa

      • Minäkö__

        Sieltähän se vastaus tulla tupsahti! Eikä mennyt kuin noin kuin 2 vuotta 8 kk.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45399
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      33
      11272
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10902
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9731
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8538
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3230
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2269
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1747
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1540
    Aihe