Hei!
Olen Satakunnassa, ravintola-alalta pian valmistuva nainen. Olen päättänyt hankkia lapsen jo nyt nuorena, sillä se ollut minulle aina tärkeä asia.
Etsinkin 100% varmuudella sukupuolitauditonta ja perustervettä ((ei perinnöllisiä sairauksia) kaikista KIRJALLISET todistukset!)
En vaadi, enkä velvoita spermanluovuttajaa ottamaan yhteyttä mahdolliseen tulevaan lapseen. Se oli oikeastaan melko mieluista, sillä en koe sitä itse tarpeelliseksi.
"Muumimukimenetelmä" oli minulle mieluisin.
Otatko yhteyttä s-postitse: [email protected]
Etsin sperman luovuttajaa!
8
481
Vastaukset
- Ja äkkiä
Mene hoitoon.
- hgksyksgj
Lapsi ei ole "se" vaan "hän". Siis ei mikään leikkiväline sinulle täyttämään haaveitasi, eikä varsinkaan vihasi kohde kun ei hän niitä haaveita onnistukaan täyttämään. Lapsen kuuluu syntyä perheeseen jossa vanhemmat rakastaa toisiaan, eikä sinun yksinäisyyttäsi täyttämään. (Tämä loppuosa varattu kirosanoille jotka kirosanafiltteri kuitenkin poistaisi)
- Jo isojen äiti
Miksi kaikki vastaukset joita olet jo saant ovat noin negatiivisia??? En ymmärrä! Jos aloittaja on tosissaan, en voi kuin olla täysin samaa mieltä - minä haluaisin juuri samaa!!! Olisi rakkautta ja turvaa ja hyvä kasvuympäristö tarjota lapselle... mutta ei miestä joka unelmassani auttaisi... Siispä tahtoisin tehdä unelmastani totta aivan itse!
- höh en ymmärrä
En minäkään ymmärrä noita mene hoitoon -huuteluja tai sitä että aloittaja luulisi lapsen olevan jokin lelu.
Itse löysin juuri tämän sivun kautta vuosia sitten sopivan yksityisen luovuttajan (joka oli luovuttanut sitä ennen myös klinikalle eli oli tutkittu ja testattu kyllä hyvin), ja hän on tänä päivänäkin mukana lasten elämässä viikoittain. Ei mitään valittamista :)
Kyllä näinkin voi onnistua jopa paremmin kuin etukäteen uskoisi. Itse uskoin olevani totaaliyksinhuoltaja, mutta lastenhoitoapua on löytynyt ihan tarpeeksi ja lapsilla on käytännössä molemmat vanhemmat elämässä mukana. - Sairaita olette
höh en ymmärrä kirjoitti:
En minäkään ymmärrä noita mene hoitoon -huuteluja tai sitä että aloittaja luulisi lapsen olevan jokin lelu.
Itse löysin juuri tämän sivun kautta vuosia sitten sopivan yksityisen luovuttajan (joka oli luovuttanut sitä ennen myös klinikalle eli oli tutkittu ja testattu kyllä hyvin), ja hän on tänä päivänäkin mukana lasten elämässä viikoittain. Ei mitään valittamista :)
Kyllä näinkin voi onnistua jopa paremmin kuin etukäteen uskoisi. Itse uskoin olevani totaaliyksinhuoltaja, mutta lastenhoitoapua on löytynyt ihan tarpeeksi ja lapsilla on käytännössä molemmat vanhemmat elämässä mukana.Kyllähän lapsi on monelle lelu tai jopa vaate.
- mene hoitoon
Sairaita olette kirjoitti:
Kyllähän lapsi on monelle lelu tai jopa vaate.
Jos lapset ovat sulle leluja tai vaatteita, niin sehän on sitten oma ongelmasi, jota kannattaisi pohtia. Ajatteletko yleensäkin toisista ihmisistä noin esineellistävästi? Kumppani on olemassa vain tyydyttääkseen tarpeitasi, samoin äitisi, jos sulla on lapsia niin he ovat vain leluja tai somisteita?
Kannattaa sitten varautua siihen, ettet ole varmaankaan kovin suosittu ihminen vaikka osa tuttavista saattaakin sinua mielistellä. - Sairaita olette
mene hoitoon kirjoitti:
Jos lapset ovat sulle leluja tai vaatteita, niin sehän on sitten oma ongelmasi, jota kannattaisi pohtia. Ajatteletko yleensäkin toisista ihmisistä noin esineellistävästi? Kumppani on olemassa vain tyydyttääkseen tarpeitasi, samoin äitisi, jos sulla on lapsia niin he ovat vain leluja tai somisteita?
Kannattaa sitten varautua siihen, ettet ole varmaankaan kovin suosittu ihminen vaikka osa tuttavista saattaakin sinua mielistellä.Puhuikin ihmisten ajatusmaailmasta yleisesti, en todellakaan itsestäni.
- haluanvauvan87
Mistähän tännekki luovuttajan löytäis? Itellä samat olosuhteet kuin alottajalla, ei miestä, enkä haluakaan. Mutta lapsen tekeminen ei yksin onnistu..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m483592Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163555Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3983341Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o793154Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä362949Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582438- 502215
- 962105
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise141979Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181959