Hei!
Olen Satakunnassa, ravintola-alalta pian valmistuva nainen. Olen päättänyt hankkia lapsen jo nyt nuorena, sillä se ollut minulle aina tärkeä asia.
Etsinkin 100% varmuudella sukupuolitauditonta ja perustervettä ((ei perinnöllisiä sairauksia) kaikista KIRJALLISET todistukset!)
En vaadi, enkä velvoita spermanluovuttajaa ottamaan yhteyttä mahdolliseen tulevaan lapseen. Se oli oikeastaan melko mieluista, sillä en koe sitä itse tarpeelliseksi.
"Muumimukimenetelmä" oli minulle mieluisin.
Otatko yhteyttä s-postitse: [email protected]
Etsin sperman luovuttajaa!
8
447
Vastaukset
- Ja äkkiä
Mene hoitoon.
- hgksyksgj
Lapsi ei ole "se" vaan "hän". Siis ei mikään leikkiväline sinulle täyttämään haaveitasi, eikä varsinkaan vihasi kohde kun ei hän niitä haaveita onnistukaan täyttämään. Lapsen kuuluu syntyä perheeseen jossa vanhemmat rakastaa toisiaan, eikä sinun yksinäisyyttäsi täyttämään. (Tämä loppuosa varattu kirosanoille jotka kirosanafiltteri kuitenkin poistaisi)
- Jo isojen äiti
Miksi kaikki vastaukset joita olet jo saant ovat noin negatiivisia??? En ymmärrä! Jos aloittaja on tosissaan, en voi kuin olla täysin samaa mieltä - minä haluaisin juuri samaa!!! Olisi rakkautta ja turvaa ja hyvä kasvuympäristö tarjota lapselle... mutta ei miestä joka unelmassani auttaisi... Siispä tahtoisin tehdä unelmastani totta aivan itse!
- höh en ymmärrä
En minäkään ymmärrä noita mene hoitoon -huuteluja tai sitä että aloittaja luulisi lapsen olevan jokin lelu.
Itse löysin juuri tämän sivun kautta vuosia sitten sopivan yksityisen luovuttajan (joka oli luovuttanut sitä ennen myös klinikalle eli oli tutkittu ja testattu kyllä hyvin), ja hän on tänä päivänäkin mukana lasten elämässä viikoittain. Ei mitään valittamista :)
Kyllä näinkin voi onnistua jopa paremmin kuin etukäteen uskoisi. Itse uskoin olevani totaaliyksinhuoltaja, mutta lastenhoitoapua on löytynyt ihan tarpeeksi ja lapsilla on käytännössä molemmat vanhemmat elämässä mukana. - Sairaita olette
höh en ymmärrä kirjoitti:
En minäkään ymmärrä noita mene hoitoon -huuteluja tai sitä että aloittaja luulisi lapsen olevan jokin lelu.
Itse löysin juuri tämän sivun kautta vuosia sitten sopivan yksityisen luovuttajan (joka oli luovuttanut sitä ennen myös klinikalle eli oli tutkittu ja testattu kyllä hyvin), ja hän on tänä päivänäkin mukana lasten elämässä viikoittain. Ei mitään valittamista :)
Kyllä näinkin voi onnistua jopa paremmin kuin etukäteen uskoisi. Itse uskoin olevani totaaliyksinhuoltaja, mutta lastenhoitoapua on löytynyt ihan tarpeeksi ja lapsilla on käytännössä molemmat vanhemmat elämässä mukana.Kyllähän lapsi on monelle lelu tai jopa vaate.
- mene hoitoon
Sairaita olette kirjoitti:
Kyllähän lapsi on monelle lelu tai jopa vaate.
Jos lapset ovat sulle leluja tai vaatteita, niin sehän on sitten oma ongelmasi, jota kannattaisi pohtia. Ajatteletko yleensäkin toisista ihmisistä noin esineellistävästi? Kumppani on olemassa vain tyydyttääkseen tarpeitasi, samoin äitisi, jos sulla on lapsia niin he ovat vain leluja tai somisteita?
Kannattaa sitten varautua siihen, ettet ole varmaankaan kovin suosittu ihminen vaikka osa tuttavista saattaakin sinua mielistellä. - Sairaita olette
mene hoitoon kirjoitti:
Jos lapset ovat sulle leluja tai vaatteita, niin sehän on sitten oma ongelmasi, jota kannattaisi pohtia. Ajatteletko yleensäkin toisista ihmisistä noin esineellistävästi? Kumppani on olemassa vain tyydyttääkseen tarpeitasi, samoin äitisi, jos sulla on lapsia niin he ovat vain leluja tai somisteita?
Kannattaa sitten varautua siihen, ettet ole varmaankaan kovin suosittu ihminen vaikka osa tuttavista saattaakin sinua mielistellä.Puhuikin ihmisten ajatusmaailmasta yleisesti, en todellakaan itsestäni.
- haluanvauvan87
Mistähän tännekki luovuttajan löytäis? Itellä samat olosuhteet kuin alottajalla, ei miestä, enkä haluakaan. Mutta lapsen tekeminen ei yksin onnistu..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku735389Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel352885Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1232303HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1201945Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151869- 1111800
Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2841363Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.631301Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma531274- 851140