AUSTRALIAAN LÄHDÖSSÄ (Working holiday) 2014 TAMMI-HELMIKUUSSA.

AUSTRALIAAN

Nyt tuli fiilis että pitää tehdä kerrankin vähän jotain "hullua" vielä kun siihen on mahdollisuus!
Ja päätin sitten että mennään heti toiselle puolelle palloa pakoon tätä niin tuttua ja turvallista, tylsää arkea.
Olen alkanut järjestelemään asioita niin että tuolloin tammi-helmikuussa pääsisin lähtemään aikasintaan.
Mutta vielä kuitenkin kaipaisi jotain matka seuraa koska kaksin on kuitenkin aina mukavempi kuin yksin :D
27 vuotias poika ihminen olisi siis kyseessä.
Ja ihan mies taikka nainen kelpaa reissu kaveriksi.
yhteyttä voi ottaa spostilla ja tutustua vähän ennen reisua --> [email protected]

6

439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hihi8

      Hei! Itse olen lähdössä 21.1.2014 Australiaan Perthiin wh viisumilla:)!!

      • jarno.leskinen

        Itsellä näyttäysi suunitelmat menevän niin että viikolla 9 lähtö sydneyhin, ja siitä eteenpäin on kaikki avoinna :) Mllaista suunitelmaa sulla olisi reisulle?


    • jnorth

      Moro. Mäki suunnittelin lähtöö Australiaan hutikuus wh viisumilla..
      Vinkkejä. Ja neuvoja saa laittaa..
      Ja muutakin infooo
      [email protected]

    • Perdone

      Jep, sinne se vanhemmankin mieli halajaa. Pari kertaa on tullut menneinä vuosina käytyä morjestamassa sinne muuttaneita nuoruuden tuttuja, sukulaisia.
      Australia on sanoisinko mukava maa suomalaiselle reissaajalle.
      Ovat opetelleet tajuamaan huonomminkin itsensä ilmeisevaa kulkijaa. Se helpottaa kaikkea toimintaa. Ja ovat avuliaita, johtuen varmaankin hyvin kansainvälisestä väestöpohjasta.
      Jos emäntä ei vastaan jänkää pahasti, niin ensi vuoden alusta sinne olisi lennettävä; nyt vielä on huippuhalpoja lentotarjouksia, myös Finnairilla.

    • Valmiina lähtöön

      Itsellä olisi myös tarkoitus lähteä Ausseihin vuoden 2014 alussa joskus wh-viisumilla vuodeksi :) Vinkkejä ja infoa saapi antaa :P

    • enski1

      Täällä kans kaks parikymppistä tyttöö jotka lähdössä helmikuussa ausseihin, ekana Melbourneen! Jos kiinnostaa jakaa vinkkejä niin otappa vaikka yhteyttä [email protected] :-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      123
      1730
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      16
      1442
    3. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      992
    4. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      61
      990
    5. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      90
      874
    6. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      66
      841
    7. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      1
      770
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      46
      751
    9. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      9
      681
    10. Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin

      Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta
      Maailman menoa
      62
      668
    Aihe