check-in Bangkok

pölöhö

Lähtiessä Hesasta on helppo tehdä check-in netissä, mutta entäs, kun tullaan finnairin reitilennolla takaisin? Onko Bangkokissa lähtöselvitykseen tiskit, automaatit, vai pitääkö hakeutua netin ääreen sielläkin? Finnarin sivut kertovat vain, että lähtöselvitys siellä aukeaa 4h ennen koneen lähtöä.... Lähinnä mietin siksi, että olisi kiva, jos isompi porukka ei hajoa ihan pitkin konetta.

8

1171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2 + 19

      Just teidän tapauksessa kannattaa tehdä lähtöselvitys netissä heti kun se avautuu. Onko se nyt Finnairin tapauksessa 36 tuntia ennen. Tällöin on parhaimmat mahdollisuudet järjestellä paikat niin että pääsette istumaan vierekkäin. Oon niin monesti nähnyt kun koneessa selkeesti samaa ryhmää olevat istuvat eri puolilla konetta ja vieläpä huonoilla keskipaikoilla. Tämä kyllä lähes poikkeuksetta kertoo sitä että ollaan vaan tultu lentokentälle ja jouduttu tyytymään niihin paikkoihin mitä on enään koneessa jälellä.

    • helppoa touhua

      bangokin päässä voi kävellä tiskille,niin kuin ennen vanhaan ,jos ei voi nettiä käyttää ennen lentoasemalle tuloa.helppoa kuin riisin syönti;)

    • piiri pieni istuu

      Kuinka montaa pitää istua vierekkäin,se on lentomatka....kuljetus, eikö riitä jos pareittain istutte,silloin jokaisella seuraa lentomatkan ajaksi.
      Jos iso ryhmä haluaa istua kaikki vierekkäin,niin silloin kannatta lentää lentävällä lautasella,eikös ne ufot ole pyöreitä....siinä voi istua ringissä vierekkäin.

    • Hei! Voit Bangkokissa seurata nettipaikassa paikkatilannetta Finskin sivuilta vaikka päivittäin, jos vapautuu hyvä paikka, soita Finskille, maksa luottokortilla tai
      tee check in Bangkokissa ennen lentoa, marssit S.bumilla baggage droppiin, niin välttyy jonottamiselta

    • ehdottomasti näin

      tietenkin ed. päivänä ja saat kävellä suoraan matkalaukku luukulle. Viime kerralla meni 10 minuuttia ja se normaali jona liikkuin 2 henkilön verran ja minä olin jo passintarkastuksessa.

    • Millä alueella

      Ennenhän Finnairilla oli S alueella drop in missä se on ny vai vielä samassa ?

      • peppujanne

        Bangkok on junttipaikka.


      • juntitonjutnttejna
        peppujanne kirjoitti:

        Bangkok on junttipaikka.

        Taidat olla varsinainen pelle. Bangkokissa asuu pelkällä kaupunkialueella yli 9 miljoonaa ihmistä, ja sinun junttusuomessasi koko pöntässä reilut 5.4 miljoonaa. Pitäisi pistää turpaan tollasta pelleä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4268
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2724
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2482
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      84
      1519
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe