Ompa kivaa ajaa 44km turhaan,lehdessä oli muikut 3.50 kilo meet kauppaan sanoivat että muikkuja ei olekkaan tänään vaan ensi viikolla.Linnaan tuollaiset huijarit joutais.
Simpeleen k-supermarket huijaa
6
569
Vastaukset
- Viisastelija69
Simpeleellä jos on SUPERmarket niin minä olen mustaryssä!
- Zimbele böy
Muikuissa on säävaraus...
Sen sijaan k-supermarketia ei Simpeleellä ole, tai edes koko Rautjärvellä.- K. Alamies
Noinhan se on lounaspaikoissakin että muikut ruokalistalla ovat säävarauksella. No, kyllä noita mielensä joka asiasta pahoittavia riittää. Ei kun muikkuverkon ostoon niin on mujetta pöydässä.
- Etelä-Thaimaa
Onkos siellä pinnan alla paljonkin erilaisia säitä? Ei tietääkseni mitään hirmumyrskyjä ole lähiaikoina ollut, luulisi kaloja saavan.
- ,,,,,,,,,,,,
puhelimetkin on keksitty,,,,
- mieluumminlohta
Saa kyllä aika paljon rakastaa muikkuja jos ajaa niiden vuoksi 44 km, oli hinta mikä hyvänsä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774652- 1801957
- 1241630
- 1341202
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161121- 351056
- 78953
- 52926
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848