Keskivertoa rennompi tyyppi. Ei tosikko. Seuraa aktiivisesti politiikkaa ei niinkään urheilua. Talousasioissa tarkka ja järkevä. Jämäkkä. Käyttää erityistä harkintaa autoa valitessaan. Turha sitä on korjaamolla istua kun voi aikaansa paremminkin käyttää.
Ei kadehdi. Mieleltään tasapainoinen. Ei provosoidu. JooJoo miesten tarinat jättää omaan osastoon...Kulkee omia polkujaan kuten camel-mies aikoinaan...
Ei kadehdi. Mieleltään tasapainoinen. Ei provosoidu. JooJoo miesten tarinat jättää omaan osastoon...Kulkee omia polkujaan kuten camel-mies aikoinaan...
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mutta liikenteessä luulee olevansa muita parempia, vaikka jopa Fordikin päihittää Skodan. Skoda on tehty 2-laadun osista, näkeehän sen ulkosestikkin.
Jaa että "kakkoslaadun osista"? Näkeehän sen? Pimeässä. Ford päihittää? Vikatilastossa varmaan. Oletko päissäsi? Nautitko lääkkeessi ulkoisesti, vaikka reseptissä lukee "runsaan veden kanssa kolme kertaa päivässä"?
Näinkö se menee?; Audin tehtailla kolhiintuneet koripellit roudataan Unkarista Tsekkiin ja näin hieman lisää moukaroimalla saadaan kätevästi Skodan kaikki korimallit. Audin pajalla on työn laatu niin heikkoa, että 90% rakenteista joudutaan hylkäämään ja näin Skodan tehtailla on millä mällätä. Saadaan siinä muutama Seatin malli samalla tuotettua. Tsekissä valmistetut TSI-moottorit tuhotaan Audilla asennusvaiheessa ja taas on Skodaan voimanlähdettä tarjolla.
Näin se suurin piirtein menee! Ainoa virhe Lustorin Pattisen tiedoissa taitaa olla se, että työn laatu ei liene varsinaisesti heikkoa, vaan laaduntarkkailu on onnistunutta. b-luokan osat lähetetään asennettavaksi b-luokan kotteroon.
Skoda ei ole koskaan ollut luotettava eikä arvostettu. Aivan sama mitä te Skodakuskit sanotte! Eikä ole tänä päivänäkä. 1 autoja on Audi, Bmw, Volvo.
Kyllä se vaan on luotettava ja varsin arvostettukin nykypäivänä. Näkeehän sen jo arvon säilymisenäkin. Yksi parhaiten jälleenmyyntiarvon säilyttävä merkki. Tämän myönsi jopa erään kilpailevan merkin automyyjä, viimeksi, kun autoa olin vaihtamassa n. vuosi sitten.
kun ei ole arvoa mikä putoais..
Jepsistä juu!!
Kaveri on liikkeessä töissä jossa myydään Skodaa, Hondaa, Fordia ja Mersua. Aiemmin keväällä oli vielä opelkin.
Hän kertoi, että Skodissa hinta putoaa nopeimmin ja ne vaihdetaan nuorempina kuin muut, sekä usen toiseen merkkiin?!?!?!?
Taitaa puhua kaverisi palturia. Onhan niitä juttuja kun vaan jaksaisi kuunnella.
Voi yksinkertaista poikaa.
Autoja arvotetaan ja arvostellaan omassa luokassaan ja Skoda on luokassan loistava auto.
Kuitenkin täälläkin mellastavista reppanoita ja lapsista ajavat tai tulevat ajamaan 98%:sti tavisautolla, kuten Skodilla, Fordeilla, Toyotilla jne..
joo mullakin on samalainen fantasia kaveri ja se puhui ihan päinvastoin.
Uskoo ken haluaa. Skoda on mun silmissä pohjasakkaa loppuun asti. En kehtais ees ajaa.
Uskossa vahvat näkevät valon. Lopussa on voitto! Näin uskottiin BMW:n tehtaalla keväällä 1945. Vaan siellä jo naapurissa ryssä raiskasi. Oli puolueen piirijohtajan pihassa enää Tsekin puolelta hapankaalin kuljetukseen ryövätty Skoda, mutta johtajan rouva kieltäytyi tyttärineen nousemasta moiseen koslaan. Sitten ajoi T-34:t pihaan ja loppu onkin seksuaalisen väkivallan historiaa. Mutta ylpeys, se vie voittoon!
No toiset ei vaan viisastu koskaan.
Voi näitä brändisokeita lapsia joille merkki merkitsee enemmän kuin laatu ja tyyli.
Ostetaan tietyn merkkisiä vaatteita kun muillakin ja maksetaan tuplaten kuin samanlaisesta laadukkaammasta ei sen hetkisestä in-merkistä.
No tyyli muuttuu yleensä siinä vaiheessa kun elämän faktat tulee eteen ja pikavippi tule lunastukseen.
Keskivertoa typerämpi tyyppi. Huono itsetunto. Ei seuraa aktiivisesti politiikkaa eikä urheilua. Talousasioissa laskee vielä markkoja . Ärhäkkä epäonnistuja. Helposti johdateltavissa erityisesti autoa valitessaan - siksi Skoda. Turha sitä on korjaamolla istua kun voi aikaansa paremminkin käyttää ja yrittää korjata kustannussyistä itse.
Kadehdii ja mieleltään tasapainoton. Eukko vosuna. JooJoo miesten tarinat jättää omaan osastoon ja on hyvin kiinnostunut EiEi tarinoista. Kulkee omia polkujaan hyvin hitaasti kuten camel-mies aikoinaan tupakan aiheuttaman keuhkoahtauman vuoksi.
Tuo kuulostaa enemmänkin Toyota-sopulilta joka ostaa sen vanhasta tavasta ja kun naapurikin ajaa sillä.
Taisit tunnistaa itsesi!