Ennustaminen

Tarotkortit kertoo

On lahja, siitä kyvystä ei saa ottaa maksua.
On oltava halu auttaa kanssaihmisiä ja henkimaailma ei pidä siitä että rahastat.

6

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siinsetaastuli

      Myöskin laulaminen,taiteellisuus,ruoanlaitto,matemattisuus ovat lahjoja.Lääkäreillä,hoitajilla,psykiatreilla,terapeuteilla ym ym ym on omat lahjansa.Miksi näkijän lahja poikkeaa niin,ettei korvausta voi ottaa,herrenjestas sentään pitäähän niidenkin leipänsä saada.Jos näkijä laittaa minuun aikaansa ja enrgiaansa ja yrittää auttaa,minä korvaan ilomielin hänen vaivansa.Itsehhän sinne mennään,eriasia jos näkijä tuppautuisi väkisin ennustelemaan.Mistä sinä tiedät mistä henkimaailma pitää ja mistä ei.ylirahastusta en hyväksy,mutta kohtuukorvaus on ok.Ilmaiseksi kun joku rupeaa tekemään,niin kysyjiä olisi niin paljon ettei muuta ehtisikään,niitä riittää.

      • mörrimöykky.....

        Kenelläkään ei ole vuorokaudesta niin paljon aikaa että ehtisi katsomaan. Oletteko myös tienneet että miten selvännäkö toimii? kertokaapas se? juuri te ketä puhutte myös siitä rahastamisesta


    • enkelitaivaanlausui

      Tarkoitat siis Taivaan Isän suoma lahja nähtävästi? Ja muut Taivaan Isän joukot (kirkon työntekijät) saavat ottaa työstään palkkaa? Omituinen tapa ajatella asiaa...

    • ei rahastella

      suuren lahjan saaneet eivät rahasta.se on suur lahjaksi annettu joillekin ihan tarkoituksella.rahasta eivät oikeat lahjakkaat auta,ihan lahjan saaneina ovat välikätenä saaneet syntymälahjakseen kyvyt ja luonteen auttamisiin.laskelmointi ei kuulu asiaan.typerä ajatuskin että lekurit ym saavat palkkansa,he ovat kalliit koulutukset saaneet ja tehneet paljon työtä ammatin eteen vuosia.eri asia kun lapsena jo saa lahjan nähdä ja käsittää asioita enemmän kuin ei näkevät.tyhmä kysymys

    • Hei

      sanonpa minäkin tähän perään, että ilmaistyöllä on rajansa, niinkuin kaikella muullakin. kun se alkaa viedä enemmän aikaa kuin mahdollista, on siirrettävä muita työitä ja sitä kautta joutuu kierteeseen - niin minulle ainakin kävi.

      mutta hintaa voi ruuvata kohtuulliseksi, sillä onhan jokaisella joskus varaa myös pizzaan, tupakkaan, suklaaseen, elokuviin.... eli elämässä on välillä tehtävä valintoja ylimääräisten menojen suhteen.

      toivotan kaikille kaunista syksyä ja reipasta mieltä!

      t. Keskiyö

    • Tietäjien tietäjä

      Kuinka pölkkypää pitää olla että uskoo että korttipakka tietää tulevaisuutesi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      58
      4411
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3678
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      104
      3301
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      17
      1869
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1108
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      81
      793
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      781
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      103
      780
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      22
      754
    Aihe