On se mukavaa kun hirvimiehet lähtee aamuhämärissä metsää. Saamamies rientää lämpimän peiton alle vaimosi viereen. Hyvällä tuurilla pääset illan hämyssä liukkaille. Minä pistelen aktin jälkeen hirvenlihakeittoa ja otan lompit sinun pullostasi. Että semmonen tappaus tällä kertaa.
Samaan aikaan toisaalla
Ammuu, sonni
10499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kuhmon metsästäjät on niin moterneja että on ulkoistaneet panohommat pohjanmaalaisille joilla on nopeat maasturit, akat on punakoita nykysin
Tuo on tosimiehen puhetta ja touhua, tottakai kaatoryypyt täytyy ottaa. Muistakaa kikkeliä ei saa pyyhkiä verhoihin.
heh,toiveajattelua...oot niin jurrissa ettei vehkeet pelaa,sorry vaan
Heh heh hee, enpä oo ottanna mittää. Sinun poimimista puolukoista valmistetun marjapuuron söin kun vaimosi niin kauniisti pyysi. Hyvässä lihassa on tuo nainen, ja niin kiimanen.
Totta se on, vaimot jätetään heitteille. Meillä täytyy tyydyttää heidän alkukantaiset himonsa, mikäpä siinä. Lemmentuskaiset naiset täytyy saada tyydytettyä ja samallahan sitä saa itsekkin.
Komeat on hirvensarvet teillä seinällä, ei siinä mittää. Vaimot vain tykkäävät enempi yksisarvisesta, onhan siinä vielä nahka päällä. Aktin jälkeen vaimosi vaihtaa lakanat ettei niihin jää minun hajua, voisit muuten ostaa uuden partakoneen. Partavesi on muuten samaa merkkiä kuin minulla. Toivottavasti "pukki" tuo sinulle uuden partakoneen.Pitää varmaan ruveta nukkumaan että aamulla taas jaksaa.
Pitkällisten tutkimuksien mukaan ihmisen geeniperimä on muuttunut. Aluksihan luultiin että ravinnonsaanti ja monipuolisuus saattaa vaikuttaa ratkaisevasti ihmisen geeniperimään. Luultiin jopa että yksinomaan hirvenlihan syönti vaikuttaa pituuskasvuun. Jälkeenpäin huomattiin että että paikkakunnan ihmisillä on geeniperimä tullut pohjalaisilta, joilla on jalat huomattavasti pidemmät kuin meillä pers-jalkaisilla kainuulaisilla, nyt puhutaan nimenomaan takaraajaoista. Ettei kenellekkään jäisi epäselväksi mistä tämä johtuu, niin erityisesti hirvenmetsästuksen aikaan nämä pitkäkinttuiset pohjanmaan pojat ovat vierailleet yksin jätettyjen vaimojen luona.Tämä on havaittu jälkeläisten syntymäaikoja vertailemalla, näin ollen tämä uusi sukupolvi kantaa pitkillä raajoillaan uutta geeniperimää joka mahdollistaa entistä tehokkaamman hirvenmehtuun.Eli hirven kiima ajoittuu pohjalaisten kiima-aikaan jotakuinkin uksyhteen. Kiitoksia kaikille naisille oikein paljon yhteistyöstä tutkimusten aikana, ilo on molemminpuolista.
Täälläpäin on niin nyhytjalkaisia ihmisiä yhdelläkylällä, että pehva viistää maata, jos lunta on viisi senttiä tai jalka uppoa sammaleen saman verran. Kerran entisaikaan kylän miehet olivat elokuussa kaataneet hirven ja kantaneet lihat kylään. Poliisilla oli helppo läytää kaatajat, koska sarkahousun paloja oli tarttunut korkeille kohonneisiin puunjuuriin.
Onko niillä naisillakin yhtä lyhyet jalat ? Miten ne pääsööt aamukahvipöytään, pittääkö olla tikkaat. Elämä voi olla joskus hankalaa, hidasta se varmasti myös on. Onneksi on sukset keksitty, voipi vähän pukkie vauhtie. Van missäpäen maalimaa se kylä oikein on ?
se on rantusjunta