omppukotilo

Heissan. Tarvitsis tietää miten iso akvaario omenakotilolle pitäs olla ja odotan vastauksia innolla.
1115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oikeastaan jo hyvin hyvin pieni riittää. kunhan saat onnistumaan hoidon ja onhan itsellekin mukavampi katsella jotain muuta kuin kurkkupurkkia ;)
niin ja ihan ihan pienen astian vesiarvot on aika hankalat pitää suunnilleen kohdillaan... omput ei kovin tarkkoja ole, mutta jonkinlainen taso taitaa niillekin olla paikallaan ;)
oikeastaan tuo riippuu ihan siitä haluatko pelkästään ompun johonkin astiaan vai haluatko sen "pikkuakvaarion" myös näyttävän nätiltä ;)
ainakin mun omput myös tykkää kovasti kiipeillä kasveilla ja kivillä.
mutta ne kasvit taitavatkin jo vaatia paljon enemmän kuin pelkkä omppu :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"@" kirjoitti:

Heissan. Tarvitsis tietää miten iso akvaario omenakotilolle pitäs olla ja odotan vastauksia innolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu