Vinkkejää...!!!

Halloween...

Helouu.. Oon siis 11.v tyttö ja järjestän kamun kaa halloweenit.
Jotain vinkkejä meillä on mutta kaipaamme vielä paljon vinkkejä.
Kiitos jo etukäteen :))

1

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • homejuusto99

      No tässä yks pari vinkkii. Laita kertakäyttöhanskaan, siis sellasseen siivoushanskaan vettä tai limpsaa ym. sitte laitat se pakkaseen ja laitan booliin (jäätynyt käsi).
      Sitte esim nakkisormet, nakkeihin ketsupia et ne ois esim. katkennu ja kynneks manteli.
      Kärpäset saat kun laitat rusinaan 2 mantelia siiviksi.
      Patongin voi elintarvikeväreillä värjätä homeiseksi.
      Taloon sohville, pöytään ym. kannattaa laittaa mustia jätesäkkejä.
      Poppareita voi värjätä eri värisiksi.
      Osta matokarkkeja.
      Kuori viinirypäleitä, tomaatteja niin niistä tulee ällöjä.
      Kärpässienet saat kun keität kananmunia ja jätät ne kokonaisiksi. Sitten puolitat tomaatin ja kaivat sisukset ulos. Sen jälkeen laitat sen tomaatin munan päälle ja laitat tomaattiin valkoisia pisteitä jollakin esim. tomusokeri ja kananmunan valkuainen ja laitat sen pussiin ja puristat(tämän vot pyytää äitiä tekemään.
      Netistä löytyy paljon ruokavinejä. https://www.pirkka.fi/artikkeli/123433-halloween-juhlat-reseptit-ja-ruokavinkit

      http://www.decapitatedfood.com/2010/11/hyytavia-halloweenherkkuja.html

      Voisit esim. käskeä etsimään matojen (keityn spagetin joka on värjätty elintarvikeväreillä) seasta jotakin.
      Leikkikää murhaajaa, ohjeet löytyy netistä.
      Omenanpyydystys, kannattaa mennä pesuhuoneeseen. Laita vatiin vettä (omenat kelluu) ja kädet täytyy pitää selän takana ja koittaa saada omenoita vedestä suulla.
      Pimeellä pihalle kaikki piiloon paitsi yksi etsijä. Sitte ku se ettijä ettii niistä ni piilossa olijat peläyttelee etsijää.
      Totuus ja tehtävä.
      Tietovisa.
      Kummitustarinat.
      Kammokuja, voit keksiä sinne mitä vain.
      Jos saatte katsoa niin kauhuleffat.

      En jaksa enää kirjottaa kato muilta palstoilta :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      192
      6576
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      106
      5483
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      125
      3448
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      265
      3405
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      87
      2425
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2135
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1836
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      52
      1802
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      52
      1751
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe