Vinkkejää...!!!

Helouu.. Oon siis 11.v tyttö ja järjestän kamun kaa halloweenit.
Jotain vinkkejä meillä on mutta kaipaamme vielä paljon vinkkejä.
Kiitos jo etukäteen :))
1202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No tässä yks pari vinkkii. Laita kertakäyttöhanskaan, siis sellasseen siivoushanskaan vettä tai limpsaa ym. sitte laitat se pakkaseen ja laitan booliin (jäätynyt käsi).
Sitte esim nakkisormet, nakkeihin ketsupia et ne ois esim. katkennu ja kynneks manteli.
Kärpäset saat kun laitat rusinaan 2 mantelia siiviksi.
Patongin voi elintarvikeväreillä värjätä homeiseksi.
Taloon sohville, pöytään ym. kannattaa laittaa mustia jätesäkkejä.
Poppareita voi värjätä eri värisiksi.
Osta matokarkkeja.
Kuori viinirypäleitä, tomaatteja niin niistä tulee ällöjä.
Kärpässienet saat kun keität kananmunia ja jätät ne kokonaisiksi. Sitten puolitat tomaatin ja kaivat sisukset ulos. Sen jälkeen laitat sen tomaatin munan päälle ja laitat tomaattiin valkoisia pisteitä jollakin esim. tomusokeri ja kananmunan valkuainen ja laitat sen pussiin ja puristat(tämän vot pyytää äitiä tekemään.
Netistä löytyy paljon ruokavinejä. https://www.pirkka.fi/artikkeli/123433-halloween-juhlat-reseptit-ja-ruokavinkit

http://www.decapitatedfood.com/2010/11/hyytavia-halloweenherkkuja.html

Voisit esim. käskeä etsimään matojen (keityn spagetin joka on värjätty elintarvikeväreillä) seasta jotakin.
Leikkikää murhaajaa, ohjeet löytyy netistä.
Omenanpyydystys, kannattaa mennä pesuhuoneeseen. Laita vatiin vettä (omenat kelluu) ja kädet täytyy pitää selän takana ja koittaa saada omenoita vedestä suulla.
Pimeellä pihalle kaikki piiloon paitsi yksi etsijä. Sitte ku se ettijä ettii niistä ni piilossa olijat peläyttelee etsijää.
Totuus ja tehtävä.
Tietovisa.
Kummitustarinat.
Kammokuja, voit keksiä sinne mitä vain.
Jos saatte katsoa niin kauhuleffat.

En jaksa enää kirjottaa kato muilta palstoilta :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halloween... kirjoitti:

Helouu.. Oon siis 11.v tyttö ja järjestän kamun kaa halloweenit.
Jotain vinkkejä meillä on mutta kaipaamme vielä paljon vinkkejä.
Kiitos jo etukäteen :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu