Tunteeko kukaan paikkaa? Näin kuvan, joka näytti viehättävältä ja muistaakseni nimi oli Muswell hill. Onko metromatkan päässä ja millanen paikka?
MUSWELL HILL
Hippo1974
5443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://lmgtfy.com/?q=Muswell Hill
Kaikista lähiöistä saa aika viehättäviä kuvia kun vaan menee ottamaan. En nyt sanoisi että se mikään erikoinen paikka on. Perus asuinaluetta joka kuuluu Haringay kuntaan oka on yksi "huonoimmista" kunnista Lontoossa... Metro matka ei ole mikään kätevä koska asemat eivät ole lähellä joten jos sulla ei ole muuta syytä mennä sinne kuin yksi viehättävä kuva niin jättäisin menemättä.
Tämä vuokranvälitystoimisto kuvailee hyvin alueen http://www.kfh.co.uk/area-guides/living-in-muswell-hill.htm Noi kaupat ja muutkin viihdykkeet löytyvät muiltakin helppopääsyisimmiltä alueilta.
Ihan perus Lontoota toi on. Taalla on joka paikassa tallaista. Terveisia Lontoosta!!!
Kiitos vastauksista! Kysynpä vielä näin: mikä on mielestänne Lontoon viehättävin lähiö( tube matkan päässä)? Seuraavan matkan teema kun on lähiöt:)richmond on jo listalla ja hamstead
Mun mielestä Muswell on tosi makeeta areenaa, ainut ongelma on,ettei pääse ihan ovelle tuubilla.. Asuin siellä reilut pari vuotta ennen paluuta tänne "napapiirille" ja viihdyin liiankin hyvin. Tosin jos pätkää olis ollu, niin varmaan olisin muuttanut siitä palan matkaa Highgate Villageen, mikä on siitä Highgaten asemalta kävelymatkan päässä.. Tosin en itekään Hampsteadia parhaidenlistalta pois ottaisi.