MUSWELL HILL

Hippo1974

Tunteeko kukaan paikkaa? Näin kuvan, joka näytti viehättävältä ja muistaakseni nimi oli Muswell hill. Onko metromatkan päässä ja millanen paikka?

5

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+19
    • Kaikista lähiöistä saa aika viehättäviä kuvia kun vaan menee ottamaan. En nyt sanoisi että se mikään erikoinen paikka on. Perus asuinaluetta joka kuuluu Haringay kuntaan oka on yksi "huonoimmista" kunnista Lontoossa... Metro matka ei ole mikään kätevä koska asemat eivät ole lähellä joten jos sulla ei ole muuta syytä mennä sinne kuin yksi viehättävä kuva niin jättäisin menemättä.

      Tämä vuokranvälitystoimisto kuvailee hyvin alueen http://www.kfh.co.uk/area-guides/living-in-muswell-hill.htm Noi kaupat ja muutkin viihdykkeet löytyvät muiltakin helppopääsyisimmiltä alueilta.

    • kyllajokuvaan

      Ihan perus Lontoota toi on. Taalla on joka paikassa tallaista. Terveisia Lontoosta!!!

      • Hippoilija

        Kiitos vastauksista! Kysynpä vielä näin: mikä on mielestänne Lontoon viehättävin lähiö( tube matkan päässä)? Seuraavan matkan teema kun on lähiöt:)richmond on jo listalla ja hamstead


      • sdfgyuiopiuytfd
        Hippoilija kirjoitti:

        Kiitos vastauksista! Kysynpä vielä näin: mikä on mielestänne Lontoon viehättävin lähiö( tube matkan päässä)? Seuraavan matkan teema kun on lähiöt:)richmond on jo listalla ja hamstead

        Mun mielestä Muswell on tosi makeeta areenaa, ainut ongelma on,ettei pääse ihan ovelle tuubilla.. Asuin siellä reilut pari vuotta ennen paluuta tänne "napapiirille" ja viihdyin liiankin hyvin. Tosin jos pätkää olis ollu, niin varmaan olisin muuttanut siitä palan matkaa Highgate Villageen, mikä on siitä Highgaten asemalta kävelymatkan päässä.. Tosin en itekään Hampsteadia parhaidenlistalta pois ottaisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1078
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe