Perus huttua

770

Paljoj täällä kysellään minkä kiväärin ostaisin jne.

Itselläni on myös kiikarikiväärin osto edessä, ennestään aseita on rinn.piippuinen haulikko, vanha sotilaskivääri, baikalin rihlakko .222 luotipiipulla.

Ajattelin ostaa ihan vaan Remingtonin 770 sarjan kivääri/kiikari-paketin jos niitä vielä keväällä on tarjolla, synteettisellä tukilla ja kaliiperi .308.

Metsästän pää-asiassa metsäkanalintuja alueilla jossa paljon hakkuu-aukeita joissa muutama siemenpuu jätetty ja koivikoita, tänäkään syksynä en ole tarvinnut kertaakaan haulipiippua.

Lisäksi metsästän kyttäämällä kettua ja jäniksiä yms. johon tämä kivääri soveltuu.

Onko jollakin kokemusta ko. kivääristä?? Uskon että ihan toimiva peruskivääri ilman mitään krumeluureja.

2

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gvvcc

      Sekundaa. Osta vaikka howa,niin saat laatuaseen sopuhintaan.

    • Scoremax1

      Se on huonompi kuin remarin 700 -sarja, piippu kiinni tukissa koko matkalta ja lukko takeltelee eteenpäin työnnettäessä, 2 laukausta voi mennä vierekkäin,kolmas menee minne sattuu.paketin kiikari on aivan perseestä tai anaalista. V i t u s t i parallaksivirhettä ja säädöt ei pysy.Menee repullinen panoksia kun kohdistat sitä jatkuvasti. eli osta howa, tai melkein mikä muu tahansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1646
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1551
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      271
      1288
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1262
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      877
    6. 66
      854
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      65
      843
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      831
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      40
      817
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      791
    Aihe