Aikuisten kesken ollaan menossa Bhandari Resortiin, joten kiinnostaa kokemukset siltä kannalta, meillä on huone maaterassilla.
Kokemuksia Bhandari Resortista
6
293
Vastaukset
- Hyvä paikka
Hyvä valinta.
Olin vastaavassa huoneistossa tänä vuonna. Huone kylppäri olivat siistit.
Aamiainen oli thaimaalaiseen tapaan erittäin runsas. Oli yksi parhaimmista tähän asti käymistäni (parhain/runsain on ollut karonin Hiltonissa).
Hotellista oli lyhyt matka niin rannalle kuin myös keskustaan.
Kaiken kaikkiaan hyvä valinta - Jani
Hei. Oltiin vaimon kanssa helmikuussa kyseisessä hotellissa. Olimme erittäin tyytyväisiä. Huone oli siisti ja riittävän iso (42m2). Henkilökunta on ystävällistä ja osa puhuu todella hyvää englantia (varsinkin respan henkilökunta). Aamupala oli runsas ja hedelmät mahtavan tuoreita. Hotellin sijainti ei voi enää parempi olla. Tien yli kun kävelee niin siitä on n.100m rantaan. Keskustaan/pääkadulle n.5 minuutin kävelymatka.
Pienenä vinkkinä jos thairuoka alkaa jossain vaiheessa kyllästyttään niin kun lähdet kävelemään hotellilta vasemmalle katua pitkin niin n. Kilometrin päässä on italialainen ravintola. Siellä on todella hyvät ruoat niin pieneen ku isoonkin nälkään.
Hotelli on erittäin rauhallinen ja sillon ku me oltiin niin siellä ei ollut kuin yksi lapsiperhe.
Erittäin hyvää ja rauhallista lomaa!!!- Lomalle pian
Kiitos!! Ihanaa lähteä reissuun kun tietää tehneensä oikean valinnan hotellin suhteen.
- Toka kerta mestoilla
Lomalle pian kirjoitti:
Kiitos!! Ihanaa lähteä reissuun kun tietää tehneensä oikean valinnan hotellin suhteen.
Samaan hotelliin matkalla marraskuun lopussa... ai että ku kuullostaa hyvältä valinnalta =)
- Lak Resort seuraava.
Toka kerta mestoilla kirjoitti:
Samaan hotelliin matkalla marraskuun lopussa... ai että ku kuullostaa hyvältä valinnalta =)
Bhandari Resort on hyvä valinta. Luultavasti saatte oman mökin, jollaisessa mekin lomamme vietimme. Bhandarista on kävelymatka ravintoloihin ja vain 100 metriä rannalle. Kaikki toimii hienosti, allasalue on isohko ja petipaikkoja riittämiin. Aamiainen thaimaalaisen runsas. Mukavaa lomaa, me tulemme 3.1.2014.
- +30 C sää parasta
Olimme kyseisessä hotellissa joulukuun alussa viikon. Oman "mökin" saa jos on maksanut bungalowista korkeamman hinnan. Meillä oli tilava huone maaterassilla, mutta se ei ollut paras mahdollinen sijainniltaan, sillä sijaitsi aivan nurkassa ja ikkunoita ei ollut muuta kuin se terassin ovi. Verhoja joutui kuitenkin pitämään aika tiiviisti kiinni, sillä naapurista on suora näköyhteys huoneeseen. Suosittelenkin maksamaan vähän lisähintaa, että saa parvekkeellisen chaletin 2. kerroksessa tai sitten maksaa siitä bungalowista. Hotelli sijaitsee muuten erinomaisella paikalla, vaikka ei olekaan aivan rannassa, sijaitsee n. 100 metrin päässä lähimmistä rannoista. Keskustaan on myös lyhyt matka. Hotellin miljöö on aivan erinomainen, upea puutarha.. itse viihdyin siellä jo sen takia. Henkilökunta on myös mahtavaa ja aamupala runsas. Uima-allas on aika pieni ja ruuhkainen, lisäksi saksalaiset ovat siellä tapojensa mukaan varaamassa kaikki aurinkopedit. Itse kävimme altaalla vain pari kertaa, kun meressä on muutenkin mukavampi uida. Joulukuun alussa hotelli taisi olla muutenkin aivan täynnä, sen takia mekin saimme ilmeisesti sen huonoimman huoneen, kun olimme varanneet matkan vasta lokakuun lopulla. Viikon reissun takia emme kuitenkaan ryhtyneet valittamaan ja pyytämään vaihtoa. Mutta muuten voin suositella hotellia, huippupalvelua kaikin puolin, vaikka ei olekaan mielestäni ihan neljän tähden paikka huonevarustukseltaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457342
- 324068
- 573585
- 503120
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492289- 512275
- 372258
- 432248
- 162236