Minä en kyllä allekirjoita tätä väitettä sitten ollenkaan. Tai oikeestaan alussa en pahemmin näytä ennen kun olen varma vastapuolesta mut sen jälkeen muutun hellyydenkipeäksi ja halailen ja pussailen omasta aloitteesta sen minkä kerkeen. Vai tarkottaako tää sitä et pitäs jatkuvasti selittää "mä rakastan sua" joka kyllä kieltämättä jää vähemmälle. Vaiko kun on huono päivä/ahistaa niin eristäydyn mielummin peiton sisään miettimään asioita?
kauriitten pitää osata näyttää tunteensa??
1
185
Vastaukset
- mies29v
Noin 30v kaurismiehenä olen huomannut itsestäni tuon että en kaikkia tunteita näytä kovinkaan helposti. Tosin olen ehkä vanhemmiten hieman avautunut enemmän.
Vaikeita asioita ja elämän alamäkiä järjestelen omassa päässäni ja yritän saada ne järjestylseen ja kontrolliin. Jos onnistun jossain, niin pidän ylpeyden monesti sisälläni ja ruokin onnistumisella itsetuntoani. Toki saatan asiasta muillekin mainita. Romanttisessa mielessä saatan tuntea todella paljon, mutta en osaa/uskalla (riippuen tapauksesta) tuoda sitä sanallisesti julki. Allekirjoitan väitteen että kaurismiehen rakkauden osoitus on enemmän erityyppiset lahjat tai työ toisen hyväksi, kun sanalliset ilmaisut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 893732
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1911470- 761400
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401080Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051020Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3251005- 45917
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86899- 98889
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en125862