Minä en kyllä allekirjoita tätä väitettä sitten ollenkaan. Tai oikeestaan alussa en pahemmin näytä ennen kun olen varma vastapuolesta mut sen jälkeen muutun hellyydenkipeäksi ja halailen ja pussailen omasta aloitteesta sen minkä kerkeen. Vai tarkottaako tää sitä et pitäs jatkuvasti selittää "mä rakastan sua" joka kyllä kieltämättä jää vähemmälle. Vaiko kun on huono päivä/ahistaa niin eristäydyn mielummin peiton sisään miettimään asioita?
kauriitten pitää osata näyttää tunteensa??
1
152
Vastaukset
- mies29v
Noin 30v kaurismiehenä olen huomannut itsestäni tuon että en kaikkia tunteita näytä kovinkaan helposti. Tosin olen ehkä vanhemmiten hieman avautunut enemmän.
Vaikeita asioita ja elämän alamäkiä järjestelen omassa päässäni ja yritän saada ne järjestylseen ja kontrolliin. Jos onnistun jossain, niin pidän ylpeyden monesti sisälläni ja ruokin onnistumisella itsetuntoani. Toki saatan asiasta muillekin mainita. Romanttisessa mielessä saatan tuntea todella paljon, mutta en osaa/uskalla (riippuen tapauksesta) tuoda sitä sanallisesti julki. Allekirjoitan väitteen että kaurismiehen rakkauden osoitus on enemmän erityyppiset lahjat tai työ toisen hyväksi, kun sanalliset ilmaisut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.744036Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92151Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2371406- 1531380
- 1161207
- 1121178
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721089Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik71056- 60994
- 35926