bx19

Mikä on sen osan nimi joka säätää jousituksen korkeutta, se mihin tulee se tanko ohjaamosta?
Takana ja edessä on kyseinen osa, etummainen vuotaa öljyä, pitäisi vaihtaa. Lieneekö kallis osa? Sijaitsee etuakselin päällä. Onkohan hankala vaihtaa?
3449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin osalla on niinkin monimutkainen nimi Kuin korkeudensäätäjä siis edessä ja takana samanniminen.

Äänestä
  • Onko se tosissaan itse säätäjä joka vuotaa, vaiko sen paluuletku. Tai koko paluuletkuston yhdyskappale joka on prikulleen etukorkeudensäätäjän alla.

    Äänestä

  • shamrock kirjoitti:

    Onko se tosissaan itse säätäjä joka vuotaa, vaiko sen paluuletku. Tai koko paluuletkuston yhdyskappale joka on prikulleen etukorkeudensäätäjän alla.

    Kyllä mielestäni öljy tulee säätäjästä, kun otin sen kumin pois ja laitoin käymään niin sieltä tuli öljyä. Kuulukohan sen kumin olla öljytiivis?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


simpauttaja kirjoitti:

Mikä on sen osan nimi joka säätää jousituksen korkeutta, se mihin tulee se tanko ohjaamosta?
Takana ja edessä on kyseinen osa, etummainen vuotaa öljyä, pitäisi vaihtaa. Lieneekö kallis osa? Sijaitsee etuakselin päällä. Onkohan hankala vaihtaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu