Miksi ohjelmaan ei voi kommentoida, kuin Facebookin tai Twitterin kautta? Kuka valopää nyt näitä urkintaohjelmia enää käyttää?
Ilmeisesti ohjelman tekijät eivät halua järkiperäisiä kommentteja ohjelmastaan.
Ylen linja käyttää Facebookia ja Twitteriä ohjelmiensa kommentointiin on erittäin huolestuttava piirre, sillä se jättää vähintäinkin 30% suomalaisista tv-katselijoista kommentoinnin ulkopuolelle.
Olisi syytä miettiä Ylelläkin asiaa, mutta mitäs teet, kun yrität lähettää palautetta esim. kyseisestä ohjelmasta, niin mitään vastausta sieltä ei tule.
Ehdottaisin, että Ylen johtaja kantaisi vastuunsa ja eroiaisi tehtävästään mitä pikimmin.
Docadventures
4
212
Vastaukset
- se toinen uuno
Viesti oli uunojen ilmeiden perusteella mennyt läpi, mutta ilman havaittavaa seurausta aivotominnassa.
- jubaaja
Samaa mieltä. Jotkut tahtois ottaa aiheisiin kantaa vähän syvällisemmin kuin lyhyillä kommenteilla. Aiheet on ajatuksia herättäviä mutta KUNNOLLISTA saittia ajatusten vaihdolle ei ole. Miksei ventureskaksikko ole perustanut keskustelufoorumia?
- se toinen uuno taas
Joo, ei voi kuin ihmetellä!?
- ykskatsojavaan
Ovat muka kovasti kaikkea pahaa mitä dokumenteissä esitetään, mutta käyttävät siliti Twitteriä ja Facebookia, osoittaen lapsellisen tietämättömyytensä näidenkin firmojen etiikasta ja toimintatavoista. Herätys nyt seillä Heikit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2382709- 1011144
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221098Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581005Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 63851
- 41827
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto238815- 128806