Kuvansiirto-ongelma

610610

Tietääköhän joku mitä tässä alkusyksystä tapahtui tällä sektorilla, kun suuressa määrässä koneita oli jonkun lajin häiriö samoina päivinä, ja meillä kun yritettiin niihin aikoihin siirtää Nokian puhelimesta kuvia niin tietsikat ei tunnista koko laitetta, vaikka mitä kautta yrittäisi.
Meillä kävi molemmille nokioille näin. Ohjelma kyllä aukeaa, mutta pyytää yhdistämään laitteen, vaikka se on yhdistetty, ja kokeiltu monella piuhalla kumpaakin puhelinta.
Tietsikkaan yhdistettynä ei näy myöskään laitehallinnassa, eli on mahdoton siirtää puhelimen kuvia tietsikkaan muuten kuin lähettämällä sähköpostilla tai vastaavilla älyttömillä konsteilla.
Mitä Nokialle pitäisi tehdä kun tietsikkakin piti lähes nollasta ohjelmat asentaa uudelleen? Kone on kyllä sen toimenpiteen jälkeen ollut harmiton, mutta puhelimet ei. Netistä ei löydy myöskään apua, vaikka kuinka yrittäisi päivitellä. hoh,hoh!

1

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mistä ohjelmasta ja Nokian puhelimista on kyse?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      94
      3747
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      44
      3091
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      2987
    4. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2785
    5. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2714
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2412
    7. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2167
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      60
      2058
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1876
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1828
    Aihe