paljonko on maksanut alatukivarsien vaihto?

Autosta etunmaiset rikki ja kiinnostaa paljonko ko. vaihto osat ovat tulleet maksamaan ja missäpäin vaihdoitte?
41076
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eikös sulle oo tullu kotiin kirje stoccalta???
Jos ei niin aikas ihme kaikki passatit 1997-2000 kutsutaan stoccalle tarkistuttamaan alatukivarret ja 90% mahdollisuudella ne vaihdetaan. Joten soitappas lähimpään maahantuojan pisteeseen ja kysele asiaa. EI MAKSA MITÄÄN se menee "takuuseen"
Itte en ole vielä mennyt mutta menossa ens kuus:D

Äänestä
  • Eikös kampanja koskenut 1997 -1999 malleja. Itselläni ihan v. 2000 alussa ostettu auto, eikä kutsua ole tullut. Tukivarsissa ei toisaalta ole ongelmiakaan (kuten ei autossa muutenkaa) ole ollut. Ajettu nyt vajaa 100 tkm.

    Äänestä

  • Joo ei ole tullut kutsua stokkalta kun en satu asumaan kehäkolmosen nurkilla:)) Laakkosen hultoon kyllä tuli kutsu, mutta tarkastuksesta ei ole mitään iloa kun tiedän nivelten olevan rikki muutenkin. Tällä autolla ajettu 380 tkm. Tekisin asiasta valituksen jos olisin omistanut auton uudesta. Koska tuskin nämä nivelet ovat alkuperäisiä ko. autossa.

    Äänestä

Yhteensä tukivarsien hinta töineen lähemmäs 1000 euroa muutama vuosi sitten (josta sitten palautettiin pieni osa tukikampanjan nimissä)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vw-passat98 kirjoitti:

Autosta etunmaiset rikki ja kiinnostaa paljonko ko. vaihto osat ovat tulleet maksamaan ja missäpäin vaihdoitte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu