Hpk.n tarina on kuin suoraan -50 luvun työmaalta. Pari pelaaja joitten kausi alkanut todella huonosti. Agiteeraa "pakottaa" ns.koko joukkueen valmentajaa vastaan.
Sama tapahtui -50 luvun työmailla. Kovapalkkasimmat duunarit nousee mestareita vastustamaan ja nuoret pienipalkkaiset ei voi sanoa kuin joo,joo.
Uskomatonta että Hpk. lähti tähän mukaan.
Ratkaisu olisi kun heti myisivät tämän lakkokenraali Vii......vaikka venäjälle jos siitä vielä jotain sais. Loppukaudesta tästä keskenkuntoisesta pelaajasta ei kukaan maksa mitään.
Sama tapahtui -50 luvun työmailla. Kovapalkkasimmat duunarit nousee mestareita vastustamaan ja nuoret pienipalkkaiset ei voi sanoa kuin joo,joo.
Uskomatonta että Hpk. lähti tähän mukaan.
Ratkaisu olisi kun heti myisivät tämän lakkokenraali Vii......vaikka venäjälle jos siitä vielä jotain sais. Loppukaudesta tästä keskenkuntoisesta pelaajasta ei kukaan maksa mitään.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Luulenpa, että nämäkin pulmat ratkotaan lopullisesti vasta raastuvassa. onneksi poliisilaitos on lähellä. Kannattaa varata aika, sillä jonotusliput ovat loppuneet ja kaikki paikallispolitiikkojen taskuissa.
Kannataa myös huomioida, että poliisien parkkipaikat ovat täynnä Audeja ja Lexuxia, joten oma mopoauto on viisainta jättää vaikka Kaivoparkkiin.
Viitakosken voisi vaihtaa Kerälään?
Totuus jää hämärään. Kuin Kyllikki Saaren suohauta.
Kyllä täytyy nostaa sikäli hattua kerhollenne, että aiotte nyt oy:ksi, hieno idea, jota kukaan muu ei kenties koskaan tule keksimään.
Toinen hieno piirre on tuo, että ketään ei potkita pelaajistosta pois, jos tämä vaan itse haluaa olla vanhin elossa oleva sm-liigapelaaja. Ja jos potkitaan, niin otetaan vielä valmentamaan ja maksetaan palkkaa pari vuotta, jos nyt ei sitten valmennakaan.
Tuo homma ei voi, kuin toimia.
Kauheeta ajatellakin, kun Kankaanperä runttaa sitä. hauraat luut. Pikkupoikia varoo tiätty Kankaanperäkin, mutta osaako varoa papparaisia, jokka toikkaroivat kentällä?
Juu, mut ku täällä vouhataan kaupunginvaltuustoa myöden vanhusten kotihoidosta, niin on tää tavallaan saattohoitoa kotihoitoon.
Toivotaan tosiaan, ettei mitään satu. Voihan se olla tiukka snaipperi...
Tuulola oli kuulemma pyytänyt Rautiota jättämään hänelle tilaa heittämällä viime kevään paras pakki Juho Mielonen sivuun? Viitaluoma ei tätä hyväksynyt? Rautio kosti sitten sotkemalla ketjut, eli Vihko lähti Viitaluoman viereltä. Arponen saanee homman kasaan nopeasti. Toivottavasti se riittää.
Se oli 6-1. tappuran miähet
Muista ny, että historiaa ei voi rajata haluamallaan tavalla
http://www.youtube.com/watch?v=GOE8daqU-vM
Veti kiekkoa taaksepäin, tappura. Noihan otettiin siltä pois loppukaudesta. Nieminen on täysin kädetön pelle. Ilman barkovin syöttöjä ei tee edes maaleja.
No historia on aina historiaa.
http://tappara.fi/liiga/historia/tekstit/kerhomaali.html
Olet siis noteerannut Barkovin?
Ei huono!
Nieminen on melko monipuolinen pelaaja, joka helposti jää täällä huomaamatta, kun pääasia on olla perse alhaalla omalla sinisellä.
Siksi hän niin harmittaakin vastustajia...ja niiden kannattajia joskus ihan nimimerkiksi saakka..
Ei vanhempikaan pakki toki aina ole huono sijoitus, mentiin just johtoon.
Tosin raja sillä iälläkin kyllä on :)
Semmonen kysymys tähän vielä, kun pitää lähteä.
Meettekö nyt kaikki fanit huutamaan perjantaina Ritari-areenalle: "Kaikki huutaa, kai.." ??
se voi kuulostaa asiaa tuntemattomasta oudolta, mutta teette niinkuin teette.
No, Niäminen oli jo NHL:ssäkin tunnettu lähinnä oman maalin estäjänä, ei pistelinkona. jos estää 20 osuman syntymisen omiin, sehän ei näy tehotilastoissa. Mutta se on se syy, jolla saa stanley-cup sormuksia.
Ottakaa se Peter Pan pois sieltä jäältä nolaamasta koko kaupunkia.
Arponen osaa ainoastaan arpoa. arponenhan siinä oli asialla kun Mielonen pistettiin sivuun.
Tää Viitajuoma tulee oleen tän kauden suurin floppi.
Voi isämeitin tota sähläystä jota hpk.harrastaa ja todellakin harrastaa.
Tosta on ammattimaisuus kaukana. Pitikö tääkin vielä nähdä,ns."huippupelaaja" agitoi joukkueen taakseen ja ainoastaan itsekkäiden pyrkimysten takia.
Harvoin on nähny että noin nousee hattuun pari hyvää kautta.
Montako mestaruutta on tullut pelaajavalmentajalla.
Tuulolan paluun jälkeen alamme voittaa otteluita ja nousemme kuuden parhaan joukkoon. Tappura floppaa, tänään kuonoon Bluesilta.
Hieman outo tapa hävitä, mutta jos haluat asian nähdä noin, niin se on ihan "up yours" ;)
Vetäkää nyt tumppuun ton lätkänne kanssa, ihan turha laji NYKYÄÄN!Ennen 2000 lukua ja ihan pikkasen päällekkin, liiga oli oikea liiga, nyt se 14 joukkueen harjoitusleiri ja eipä kyllä kotoisessa liigassa paljon tähtiä näy, ei edes niäminen ole tähti, sekin on jo historiaa se aika.Onneksi niin moni seura taivaltaa jo talouden kanssa kilpaa ja toivottavasti muutaman vuoden päästä suurimmat palkat mitä pystytään maksamaan, on luokkaa 20000-30000 kaudessa, niin mistäs sitten keskustellaan kun liigakin on historiaa?Toivottavasti kaatuis koko liiga ja pian, turhanpäivästä shittiä koko helkutin laji!
Just blues törkkäs säkin, aika paskasti toi tappara vääntää jumboo vastaan.
Kohta vois olla vaikka 2-2 ja hakametsä hiljenee.Tampereen parasta kiekkoo pelataan muuten sellasessa sakissa kun ilves, ei ole niemisiä ja muita liemisiä.
Viime vuonna se korvikeseurasi taisi olla Ässät? jos en ihan väärässä ole.
Ei hiljennyt ei, sinänsä ei liigan otteluohjelmassa ole mitään järkeä, aivan turhaan näitä tuplapelejä pelataan, mutta ei se kunnossa olevia joukkueita toki haittaa.
Veikkaan muuten kerhonne voittavan Bluesin, ainakin se on periaatteessa mahdollista, olette saaneet nyt ainakin levätä, pitäis jaksaa.
Hei sari.
hei hei sari ja hyvästi samantien!tervisin rakastaja kari
Ihan hyvä, että Arvonen saa nyt näyttää, kun on ollut mukana jo ennen Rautiotakin joukkueen rakentamisessa ja saa nyt sitten vastata itse toimistaan. Toivon kuitenkin menestystä, mutta myös että Mielonen pyörtää päätöksensä ja suostuu sittenkin tulemaan Kerhon takalinjojen pelastustalkoisiin. Hyökkäykseen kaivattaisiin myös tuuletusta. A-junnujen Santeri Vuodin voisi nostaa ylös peliksi pariksi.
Toivotaan parasta, mutta odotukset ei saa olla liian suuret. Esim Blues on paperilla kovempi nippu kuin kerho ja heidän sarjasijoituksensa osittain varmaan väärä. Itse asiassa kerholla on liigan heikoin materiaali. Maalivahdit taviksia, puolustus yhden miehen varassa Laakson flopattua. Ja ehkä yksi ketju, jos sillä ei tulosta tule, se on heikunkeikun. Viime vuonna oli kyllä sama juttu ehkä mutta valkku osas peluuttaa sumppupuolustusta, jolla irtosi pisteitä sieltä ja täältä yllättävän hyvinkin.
arveluttavalle nimimerkille: Ei Saros ole tavis. Puolustukseen voisi testata koostumusta: Mielonen-Schira, Vainio- Niemi, Laakso-Allen. Kunnon tuuletuksella voisi olla piristävä vaikutus. Blues-peli on näytön paikka.
Onks Marko Allen tehnyt paluun? Hyvä saatiin vähän kovuutta alakertaan!
Blues peli tulee olemaan näytönpaikka ja sellainen, että Blues näyttää kerholle missä mennään, kyyti tulee olemaan kovaa ja kylmää.Hpk vaan jatkaa samaan tahtiin tappioiden tiellä, se on vaan fakta, että tolla porukalla ei riitä rahkeet liigaan siten, että tulisi jopa pärjäämistä.Tämän kauden kaikki voitot jää varmaankin siihen 16-20 matsin väliin, muutama tasuri ja loput kuokkaan,eli lopullinen pistesaalis tulee olemaan noin. 55-65 pojoo,katotaan kuin käy,osuuko veikkaus yhtään sinnepäin:)
On tuo peli näytönpaikka myös Blues pojille. Eilen tappara ryösti pisteet, vaikka Blues hallinnassa mentiin. Oikeastaan peli on aika mielenkiintoinen, milloin Bluesin tähtien ketsuppipullo aukeaa vai nostaako kerhon yhteishenki joukkueen hurmiotilaan. En veikkaisi tätä ottelua. Jos olisi pakko maalin voitto Bluesille materiaaliedun takia.
ai "ryösti" pisteet?
:) hyvä hei.
Todellisuudessa Blues ei missään vaiheessa uhannut Tapparan voittoa, se oli jo ennen peliä selvä.
Oli peli edellisiltanakin, voitto oli pakkopullaa itseä säästellen, vastustajaa tarkkaillen. Eräänlaista kissa - hiiri- leikkiä
Myynnissä,varma tieto.
Savolaisen Hanskin , Kivelän Tepon ja Peltolan pexin jälkeen ei ole omia kiinnostavia pelaajia enää ollut kuin ulkomaalaisissa pelaajissa kuten Jelinek,Vujtek ,Kapusta .Fehr,Vlasak ,Recnicek ,puhumattakaan Igor Kuznetsovista.