HP tekee pesäeroa

”Windows-maailma rapautuu nopeasti”

HP esittää voimakkaita arvioita perinteisen Windows-maailman mullistuksesta. Suhde Microsoftiin ja Inteliin on kääntymässä päälaelleen, yhtiö toteaa Cnetin mukaan. HP tukee tietokoneissa jo kolmea Windowsin kilpailijaa.

http://www.tietokone.fi/artikkeli/uutiset/windows_maailma_rapautuu_nopeasti
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Windowsista on tullut melkoinen rasite laitevalmistajille jotka hankkiutuvat siitä eroon.

Äänestä
  • >...on tullut melkoinen rasite...

    Nokian kurssikin melkein tuplaantui heti kun pääsivät windowsista eroon.

    Äänestä

On se windows rasite käyttäjillekin. NSA valvoo ihmisiä tehokkaimmin juuri Windowsin valmiiden takaporttien kautta, joten herätyksen kokeneet yksityisyytensä takaisinottajat luopuvat windowsista vauhdilla ja syystäkin. Linux on turvallinen koska viranomainen ei pysty sen käyttäjää vahtimaan mitenkään eikä vakoilemaan.

Hp tekee viisaasti ottaessaan pesäeron Microsoftiin ja siirtyessään tukemaan koneissaan muita käyttöjärjestelmiä. Valmistakoot Microsoft ihan itse omat vakoiluromunsa.

Äänestä

Heh heh heh.......... Tubutinhihhulin mietteitä kaikki tyynni....... heh heh heh.

Minkähänlainen olisi uusien tietokoneiden myynti, jos niissä olisi Windowsin sijasta tubutin sisällä? Kukaan ei ostaisi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


byebye... kirjoitti:

”Windows-maailma rapautuu nopeasti”

HP esittää voimakkaita arvioita perinteisen Windows-maailman mullistuksesta. Suhde Microsoftiin ja Inteliin on kääntymässä päälaelleen, yhtiö toteaa Cnetin mukaan. HP tukee tietokoneissa jo kolmea Windowsin kilpailijaa.

http://www.tietokone.fi/artikkeli/uutiset/windows_maailma_rapautuu_nopeasti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu