http://www.hs.fi/m/elama/Seitsemän vuotta uusnatsina/a1381948605154?jako=b12316d688651295aafbf422a6f656e7&ref=mob-traf-isandroid-1
Erään ex-rasistin
koskettava tarina
44399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
http://www.hs.fi/elama/Seitsemän vuotta uusnatsina/a1381948605154
Tämän dokkarin kun laittaa tänne, niin saa kaikki viestiketjyt tuhottua :p
Lataa ja katso erityisesti "extra" videomateriaalit DVD:n juuressa.
is.gd/iSrzCx
hups, unohtu www-etuliite: http://is.gd/iSrzCx
Onko näitä paljonki Vaasassa? En ole vielä yhtäkään nähny, missä luuraavat?
Kyllä on, "piiriin" kuuluu pääasiallisesti suomenruotsalaisia, mutta muutama persu ja IKL:n ex-jäsen on hyväksytty mukaan.
kaljupäätä tässä piirissä ja missä kokoontuvat kun ei kylillä näy?
ja vaasaa ympäröivissä ruotsinkielisissä pikkukylissä, siellä ne pahimmat rasset luuraa...
ajelevat romuilla jenkkiraudoilla etelävaltioiden lippu antenissa.
Kunnon punaniskoja, ja puhuvat vain ja ainoastaan rutsaa, siinä pahimmat rasistit.
tuolla ne on ruåtsinkielisillä kylillä, ja ne ovat ottaneet oppia myös RKPn freudenthallilaisista rotuopeista.
svärje skinhead taitaa olla liian arka aihe tehdä dokkari?
http://www.youtube.com/watch?v=Mna1a7qvy_0&list=PLFFBA4CF21D1A4380&index=5&bpctr=1382175458
Että kehtaatte pilkata , suomalaiset skinit osaavat olla kansa erittäin rasisteja!
Hyvä että vastavoimakin on olemassa RKP:n ja vihreiden maahanmuuttopolittiikkaan Vaasassa. Että vielä 10.000 mamua lisää kymmenen vuoden aikana ja Gerbyhin uusi vastaanottokeskus, keles.
lähiympäristöön keskuksia...KANNATAN.
Saavat khylttyyriä het huolella naapuriin :))
Helsingin Sanomat on yksi Suomen suurimpia mamuttajia, jonka aihetta käsitteleviä artikkeleita kannattaa lukea suurella mediakriittisyydellä.
Muutama vuosi sitten samainen lehti hyökkäsi voimakkaasti maahanmuuttokriittisiä kohtaan haukkuen näitä junteiksi ja näköalattomiksi impivaaralaisiksi. Hyökkäyksestä ei ollut mitään apua, sillä perussuomalainen suutu juntiksi tai impivaaralaiseksi haukkumisesta. Maahanmuuttokriittisyys vain kasvoi, minkä huomaa esimerkiksi Perussuomalaisten 20% kannatuksessa.
Koska mustamaalaaminen ei auttanut, otettiin käyttöön toisenlainen taktiikka. Nyt yritetään ns pehmeillä menetelmillä nujertaa kaikenlainen sossumamujen vastustaminen tässä maassa. Toisenlaisin sanankääntein kerrotaan, että maahanmuuton vastustajat ovat itse huonoista olosuhteista lähtöisin olevia reppanoita, jotka eivät edes ymmärrä sitä mitä vastustavat.
Mutta tämäkään propaganda ei uppoa. En tule milloinkaan hyväksymään sitä, että kahta kättä heittäen maahan tullut sosiaalitapaus saa paremmat sosiaaliedut kuin yli 40 vuotta työelämässä ollut äitini.
Persu on Persu.
persun mielestä propagandaa jos se ei tue omaa mielipidettä.
faktakin muuttuu sopivasti propagandaksi.
ja neegeri on neegeri.
= Rasistinen kansan puolue
http://fi.wikipedia.org/wiki/Axel_Olof_Freudenthal
Tuossa sinulle hiukan natsipropagandaa ihan suomen sisältä ;)
bättre folke ;)
"Freudenthal harrasti ajalleen tyypillisiä rotuoppeja ja uskoi suomenkielisten alempiarvoisuuteen"
Se rasismi se rasismi...:)
yuuup tulipa hiljaista yuupinkin yuupista :DD
Tais mennä kumivene puhki väli---lihamerellä Yuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupp
Persut on poloista porukkaa.
loppui argumentointi kykysi?
No, osaathan kirjoittaa jopa KAKSI sanaa
Yuuuup ja persu. ABLODEJA, ei ole koulutus mennyt hukkaan kohdallasi ;)
Mutta meitä persuja on paljon, ja lisää tulee päivittäin, ihmiset tulevat järkiinsä ja siityvät persuihin, tsori vaan.
Katso gallupit kukkis. http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/hs-kysely-perussuomalaisten-kannatus-taas-nousussa/619018/
ps, eikö sunkin pitäisi olla jossain porauslautalla kaahimassa tai venäjällä putkas??
ja kun sua ahistaa persut niin mikset vähemmistönä muuta sinne utopiaasi? :DDDDDDDD
Buahahabuahahaaaa
totuus sattuu, on fittumaista taistella tuulimyllyjä vastaan kahdella sanalla.
Yuuup ja persu;) senkö ne teille opettaa soskas kun hommaa teille tietokoneen työn tilalle? eikö rasist rasist olekkaan enään muotia
Buahahabuahahaaaa
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/hs-kysely-perussuomalaisten-kannatus-taas-nousussa/619018/
faktaa faktaa yuuuup
Persut on sossuelättejä.Buahahabuahahaaa.
Maksaa yhdenkään sossuelätin elämää verorahoja kautta. En etenkään kenenkään persun. Menisivät töihin.
yski kaheli persufoobikkom trollaa. kaikki nuo edelliset viestit on tältä yhdeltä sekopäältä. Ookko aivan sakia?
kaikki mamut, repäse siitä.
Ja suru on suru
Odottakaas pari vuotta kun mamu suku ostaa ensimmäisen merenranta tontin, niin koitetaan kaikin kepulikeinoin torpata heidän rakennuspuuhat. Siinä sitten asuvat asuntolaivassa ja naapuri kyylää.
myy ensimmäisen palstan maahanmuuttajalle :DDD
ainahan swedu pellet ovat muilla kaiken maksattaneet ja ratsastaneet muiden selässä.
Persut on pahimpia sosiaalipummeja Suomessa.
Eikun tuudittaudut tuohon, sinuhan vain se lämmittää :)
T:somalit lidlissä työttöminä kärryt täynnä pusruten.
jotain faktaa väitteesi tueksi merirosvo ? olisi näet helpompi vaikka olla samaa mieltä kanssasi jos näkisi jotain faktaa kuten esim työttömät somalit lidlissä ostoskärryt täynnä evästä :)))
jos perussuomalaiset pystyy samaan niin voit sen takuulla näyttää toteen ??
Vai ovatko muka somalit persuja ??
ps. sano yksikin työpaikka missä somali on töissä, sanon heti sinulle missä on tuhansia perussuomalaisten äänestäjiä, Wärtsilä, ABB, Wacon ..YmmYmm
Yhtään per sua joka kävis töissä.
Kalla fakta.
Sossupummeja kaikki tyynni.
yhtäkään perussuomalaista.
Kukkahatut on sinulle kertoneet satuja siellä sosikseksessa, kysymys...Missä sinä olet töissä ??? :DD
joo, kyllä.
Pidettiin neegereille rautakuulaa jalassa 200v että olisivat tehneet töitä.
Tuloksetta.
https://www.google.fi/#q=ghetto harlem
Apina on apina eikä muuksi muutu.
Hekotutti tuo piraattipoukaman kansallissosialistinen dokkari Suomesta.
Ei haukuta Persuja sentään apinoiksi.
apinaksi niin se todella on loukkaus apinoita kohtaan.
niin hekotellaan yhdessä.
Tuossahan tuo oli : http://is.gd/iSrzCx
Bittorrent magnet-linkin kautta.