Aktivointisuunnitelma

Jos on laadittu aktivointisuunnitelma niin voinko varata enää "tavallista" aikaa jollekin muulle kuin aktivointisuunnitelman laatineelle virkailijalle? Vai onko se jatkossa niin että joudun asioimaan aina aktivointisuunnitelman laatineen "työryhmän" kanssa?
499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Samaa minäkin olen miettinyt. Käy siellä aktivoinnissa vaan ja sanot suorat sanat fasistisesta toiminnasta, ja muista että olet tekemisissä viranomaisrikollisten ja byrokraattien kanssa. Hyvällä tuurilla saat jatkossa normaalisti asioida oman vanhan virkailijasi kanssa. Tuet ne haluu katki tai karenssia.
Eiks ne laittomasti ne katkaise jos et suostu, sit vaa varaavat uuden ajan et annat periksi orjatöille. Ja tästä ne hullut saa palkkansa.

Äänestä

> Ja tästä ne hullut saa palkkansa.

siis mitä???
Eikö ne saa palkkaa siitä, että auttavat työttömiä saamaan töitä?
Vai että karenssiportsareita???

on ajat muuttuneet ;-)

Äänestä

Kyllä niiden nykyinen tarkoitus on vain se että ihmiset saadaan johonkin muualle kun TE Keskuksen listoille, keinoja kaihtamatta. Aamupalaverissa toimiston johtaja ilmoittaa määrät ja virkailijat tekevät työtä käskettyä. Jos et saa tarpeeksi väkeä pois listoilta, olet pian itse listoilla.

Tämä kuultua omalta virkailijalta!

Äänestä

Niin ja listoille ei pääse takaisin, vaikka hakisikin töitä :D ??

Minä taas kuulin entiseltä virkailijalta, että meinas tulla hulluksi koko paikassa ja lähti pois. Eli hullut sinne vaan jääkin tulevaisuudessa.

Eihän ne tee mitään hyödyllistä siellä, esittää vaan ja etsii heikkoja uhreja (narsistit).

Ihan sama, jos työtön menisi sinne kiusaamaan muita työttömiä, mutta saa kuitenkin bonusta ja palkkaa tästä.

Suosittelen uskoon tuloa, sillä jossain on oltava toivo paremmasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miisa4 kirjoitti:

Jos on laadittu aktivointisuunnitelma niin voinko varata enää "tavallista" aikaa jollekin muulle kuin aktivointisuunnitelman laatineelle virkailijalle? Vai onko se jatkossa niin että joudun asioimaan aina aktivointisuunnitelman laatineen "työryhmän" kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu