käyttäytymään "normaalisti". Tämä tunne sydämessä ja sinun kaytöksesi..anteeksi, mutta en vain pysty parempaan. En ole näyttelijä, enkä haluakaan olla. Haluan olla minä, sillä oikeasti tykkään itsestäni. Ainakin vielä keväällä tykkäsin. Olen oikeastaan aika erityislaatuinen omasta mielestäni ainakin. Kuulostakoon vaikka kuinka itserakkaalta tahansa. Hyväsydäminen ja suvaitsevainen, ymmärtäväinen ja anteeksiantava, sekä aito ja rehellinen....hyvässä ja pahassa. Ei huonoja ominaisuuksia mielestäni.
Sinulle vain ei se riitä. Pitää olla vieläkin enemmän. Pitäisi pystyä kilpailemaan ihmisen kanssa, jolle oikeasti aikaasi annat. No minä en kilpaile. En ole sitä tehnyt enkä tee. Menen vain sydämeni valitsemaa tietä eteenpäin. Toivon edelleen sinut sillä tiellä kohtaavani.
Sinulle vain ei se riitä. Pitää olla vieläkin enemmän. Pitäisi pystyä kilpailemaan ihmisen kanssa, jolle oikeasti aikaasi annat. No minä en kilpaile. En ole sitä tehnyt enkä tee. Menen vain sydämeni valitsemaa tietä eteenpäin. Toivon edelleen sinut sillä tiellä kohtaavani.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olet varmastikin juuri sitä millaiseksi itsesi kuvailit. Älä koskaan yritäkään olla kenellekään mieliksi. Kunhan olet vain mukava, oma itsesi niin se riittää. Sinä riität. Hyvät ihmiset huomataan.
Jos lähtisi muuttumisen tielle jonkun muun mieliksi, niin lopuksi sitä vain kadottaisi itsensä ..oppihan se sekin on, mutta pidempi ja vaivalloisempi tie kulkea.
Uskon että sinulla on hyvä johdatus ja että luotat itseesi sen verran, ettei sinulla ole mitään hätää..♡
tää et miks pitää laittaa sydämmiä ventovieraalle ??
joltain.
Mua vähän hämää, et mix pitää toivotella aina hyviä huomenia tai viikonloppui ventovieraille?
ihmettelee, avaa vähän.
Mistä tiedät että se ei riitä? Oletko ottanut selvää, vai odotatko vielä vanhainkodissakin tietoa tästä? Ehkäpä hän ei ole tyytyväinen siihen kenelle aikansa antaa.
Ei riitä hänelle. Ilmeisesti minulta sitten puuttuu vielä se jokin...ja miksi viettäisi aikaansa ihmisen kanssa, johon ei ole tyytyväinen.