Mielestäni valtion sijoittamista Talvivaaraan voidaan suoraan rinnastaa laittomaan tukeen. Eikö EU tai jokin muu voisi puuttua asiaan?
Valtion tuki laitonta?
Tuet Talvivaaralle
6118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olet oikeassa, kaikki mittavat valtion tuet pitää arvioida uudellen,Eu ja kaikki meidän veronmaksajien tuet ovat mennyttä SOLIDIUMIN , valltion omistaman sijotusyhtiön kautta, siis me taas maksamme solidiumin töppäyksen , johtajia taas optiot odottaa.
mikään valtio ei voi talvivaaraa enää pelastaa.
Pienosakesäästäjänä sanon -talvivaara selvitystilaan ensi keväänä .-osakearvo -0
Kaikki vihreät ,ja kaikki muut ajattelevat ihmiset ,talvivaaran vastustajat , minä myös,olivat aivan oikeassa,
Se siitä suljetusta vesikierrosta ,ympäristön bioversiteetistä, kaikki tietoista valetta .
Valheitten esittäjät VASTUULINEN ON tj PEKKA PERÄ
Nytkun antais Pekka Haavisto turpasaunan koko poppoolle!!!
kyllä se on perän pekka joka on kuorinu jo ajat sitten kermat päältä liiveihinsä ja nyt muut höynäytetyt pöljät ihmettelee ymmyrkäisinä. ja valtio kin vielä mukana tuollaisessa kokeilussa, joka ei näytä toimivan. saattaa lisärahoitus olla tiukassa.
Onhan se Talvivaara melkoinen fiasko näin kauempaakin puolueettomasti katsottuna.
Nyt rupeaa tapahtumaan!
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/haavisto-peratkoon-talvivaaran-pohjamutia-myoten/1692471