Onko muilla samoja kokemuksia? Mulle kerrottiin ja luin että se on kivuton homma. Eipä vaan ollutkaan. Vai oliko lääkäri kovakourainen? Ihan kamalaa. :(
Gynekologinen ultraääni sattui
6
5914
Vastaukset
- Ehkä näin
Ilmeisesti sinulle tehtiin sauvaultra. Se voi sattua, jos jännität. Se voi sattua, jos sinulla on tulehdus. Se voi sattua, jos lääkäri on kovakourainen.
- autsautsauts
En jännittäny ku olin saanu sen kuvan ettei satu. Ei oo tulehduksia.
- sattui1
Minullakin sattui ensimmäisellä kerralla kun jouduin tutkimukseen(tosin olen neitsyt), jännitti kylllä, koska spekula oli aikaisemmin sattunut niin paljon.
Lopuksi kun lääkäri vielä ultrasi peräsuolen kautta ei sattnunut juuri yhtään. - Gynelkävijä
Kun kävin gynen tänään ni hän tuikkas yhtäkkii keske anaali sauvaultra tutkimust 2isoo semmost piikkii peräsuolen vieree siin vaiheessa olin niin pintees ja aloin itkemään kun ikääkin o vast 13v.kokemuksii???
- Senja254
Mulle tehtiin tänään ekaa kertaa ultra. Ei sattunut, epämukavuudeltaan samaa luokkaa kuin papan ottaminen. Inhottavinta on kun tähystin, sormet tai uä-sauva laitetaan sisään, en tiedä olenko jotenkin ahdas tms. Sama homma yhdynnän alussa. Mutta ei ollenkaan paha, kestääkin niin lyhyen aikaa.
- Anonyymi
Ainakin noissa papa jne otettaessa käytettiin just Hussissa uutta spraytä, joka puudutti alapään eikä muuten tuntunut yhtään pahalta ! Sitten lekuri vielä tiedusteli, miltä tää uusi puudute nyt tuntu, ja tottakai tuli kehutuksi !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413918Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3563041Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131967Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101675Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41119- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar39884Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70808
- 44794