Vieläkö 79 iässä innostuu petissä?

Kerrohan, jos haluat.
82441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 82

Vanhimmat

Hyvä voitelija ,niin mikä ettei----.

Äänestä
  • Ka,,,,Milloinkahan yrtettäisiin???????

    Äänestä

En innostu, hyvä kun saa olla rauhassa. Ei kiinnosta yhtään.
Olen saanut sitä lajia tarpeeksi, ei ole jäänyt tunnetta ettenkö olisi viettänyt antoisaa aikaa silläkin saralla.

Äänestä
  • On outoa jos siihenkin lajiin kyllästyy.......Eikös SE ole lahjoista parhain,,,,ja,,,,,kaunein

    Äänestä

  • Fpiis Fboolis kirjoitti:

    On outoa jos siihenkin lajiin kyllästyy.......Eikös SE ole lahjoista parhain,,,,ja,,,,,kaunein

    En ole niinkään kyllästynyt, kaikki aikanaan. Kun ei enää tee mieli, kumppania en seksin takia viitsi ottaa. Tarjokkaita olisi ollut ja on yhä.

    Äänestä

jos mies osaa hyväillä koko pintaa kiireestä kantapäähän...
Miksi ei innostuisi? Turhia ennakkoluuloja.

Äänestä

Kyllä innostus lopahtais ja äkkiä, jos kumppanini tulisi näille palstoille asioistamme kertomaan ja kehuskelemaan kykyjänsä. Mitä hiivattia toisten sänkypuuhat joitakin kiinnostaa. Tässä iässä olemme kokeneita ja pidämme seksuaalisuuden arvossaan ja luonnollisena osana itseämme. Ei siihen enää muilta neuvoja kaivata. Kyllä tässä aiheen esiin nostoissa jostain puutteesta on kyse. Anteeksi naiset mutta minusta tällainen aloitus on akkamaista ja höperöä.

Äänestä
  • itekki saarnaamaan , miks aukasit ketjun Onko se sen hienompaa kehuskella nuoremmalla miehellä, joka tuntuu olevan niin muotia että.

    Äänestä

Parasta lääkettä kaikkiin vaivoihin,pitää myös nuorekkaana..

Äänestä

Ala-arvosta aihetta, turha saNOA ENEMPÄÄ.
oN NÄITÄ höperöitä joille ei käy kun unelmointi seksistä, täällähän jokainen suorastaan odottaa tän avautumisia,

Tulla nyt palstalle tuskissaan voi ittu

Äänestä

Todella ihan hullua. Tulla nyt 70 -palstalle moisia puhumaan. Yhdyn edelliseen puhujaan, että voi tuhannen tulimaista. Jokainen
hekumoikoon tykönään. Mitä tänne nyt kyselemään.

Sänkyhommat, jos mitkä, ovat yksityisasioita eikä niitä kuulu laverrella ympäri kyliä. Niin, että se siitä ja sen kestävyydestä.

Äänestä

totuus on karmaiseva--- vaikea hyväksyä ---



nainen on aina valmis JOS miehellä seisoo, ( ikä ei naista haittaa )
mutta ei taatusti löydy yli seitenkympistä miestä jolla vielä seisoo kunnolla,
pätkittäin seisovasta ei ole mitään ilo naiselle, lerpasta vielä vähemmän,

Äänestä
  • dellakaan haittaa, jos esileikkihyväilyt ovat miehellä hyvät.
    Se todistaa jotain miehen luonteestakin, tärkeitä seikkoja.

    Äänestä

Voihan mies tyydyttää naisensa monilla muillakin tavoin, samoin nainen miestään! Ihan turhaa on moittia erektion puutteesta miestä, syytön hän siihen on, eikä se miehisyyttä alenna.

Äänestä

Missä vittu?

Äänestä

Tämänkin hormooniketjun on avannut vanha väsynyt yksinäinen juoppo mies, ja
k a i k k i e n tuntema häirikkö.

Äänestä

Kyllä, minä innostun joka ilta petissä...

Äänestä

Eiköhän tuo liity terveyteen, kuntoon ja kumppaniin!

Minulla on vielä matkaa tuhon 79:iin mutta nykyisten tuntemusteni perusteella luulen noiden kolmen reunaehdon olevan tinkimättömiä.

Minusta seksuaalisuudessa ei ole mitään häpeilmistä mutta suoritustasolla vouhkaminen antaa päinvastaisen vaikutelman kuin vouhkaja on tarkoittanut.
Vouhottajat elänevät menneiden vuosien loisteessa jos sitä loistetta on ollutkaan!

Ainakin minulla "kanssakäyminen" edellyttää särötöntä, henkistä yhteyttä kaveriin ja molemminpuolista kiinnostusta asiaan.
Kun tänään iltapäivällä haen kaverini rautatieasemalta niin välittömän kiinnostuksen saa unohtaa.

Lienenkö sitten "iltaruskon ukko"?

Äänestä
  • Kyllä on vika naisessakin ,jos terveellä 70v ei seiso .Konstit on monet-
    liprua vähän kielellä johan tököttää...

    Äänestä

  • kokenut vuosia kirjoitti:

    Kyllä on vika naisessakin ,jos terveellä 70v ei seiso .Konstit on monet-
    liprua vähän kielellä johan tököttää...

    tuo on sairas yyyääääööökkkk

    Äänestä

" kokenut vuosia "

jos nuoleminen sinulle riittää, ei vaan riitä naiselle, lähinnä nuoleminen on vastenmielinen jo ajatuksenaki,
normaali seksi on parasta, siitä on kokemusta yli kolmekymmentä vuotta,
sairaus vei puolison, samoin loppu seksielämä,
vain normaali seksi on parsta antoisaa, suurimman nautinnon antaa, riittävää ei turhan räplääminen ja vielävähemmän nuoleskelu,
siksi luulenki että vanhemmalla naisella pitää olla vähintään kaksikymmentä vuotta nuorempi mies, jos aikoo elää hyvää seksielämää,,

Äänestä
  • Miksi muka penetratio olisi naiselle tärkeä?- Kaikki muu on.

    Äänestä

  • Rahalla saa nuorempia miehiä, mutta kyllä kiintymys ja aito rakkaus on hyvän seksin perusedellytys. Mikään mistä molemmat nauttivat, ei ole kiellettyä eikä rumaa, päinvastoin. Puhtaus on tietysti tärkeä, hampaidenhoidosta intiimihygieniaan saakka.
    Molempien pitää osata avoimesti näyttää, mistä pitää ja voi opetella pitämään uusista asioista, ennakkkoluulot pois ! Täytyy pitää rakkauslihaksensa kunnossa, molempien, on monenlaisia harjoituksia naisellekin, ja hyvä yleiskunto tietenkin lisäksi auttaa. Asiantuntijaneuvoja saa, hoitoa ja kaikkea kivaa rakkauselämää virkistävää. Koko päivä voi olla pientä esileikkiä iltaa varten ja aamullahan luonto on suorastaan iäkkäiden lempiväisten puolella.

    Äänestä

  • Hymyilen tässä kirjoitti:

    Rahalla saa nuorempia miehiä, mutta kyllä kiintymys ja aito rakkaus on hyvän seksin perusedellytys. Mikään mistä molemmat nauttivat, ei ole kiellettyä eikä rumaa, päinvastoin. Puhtaus on tietysti tärkeä, hampaidenhoidosta intiimihygieniaan saakka.
    Molempien pitää osata avoimesti näyttää, mistä pitää ja voi opetella pitämään uusista asioista, ennakkkoluulot pois ! Täytyy pitää rakkauslihaksensa kunnossa, molempien, on monenlaisia harjoituksia naisellekin, ja hyvä yleiskunto tietenkin lisäksi auttaa. Asiantuntijaneuvoja saa, hoitoa ja kaikkea kivaa rakkauselämää virkistävää. Koko päivä voi olla pientä esileikkiä iltaa varten ja aamullahan luonto on suorastaan iäkkäiden lempiväisten puolella.

    Ja eikun suihkuun :)

    Äänestä

  • Olen sitä mieltä että nuorempi mies on ennakkoluulottomampi. Vanhemmat miehet ovat ukkoutuneita ja joustamattomia.
    Kyllä oikeata rakkautta voi löytyä vanhemman naisen ja nuoremman miehen välillä. Itse ole saanut eniten huomiota ja hellyyttä mieheltä joka on paljon nuorempi.

    Äänestä

  • » Voit sulkea silmäsi ollaksesi näkemättä asioita joita et halua nähdä, mutta sydäntäsi et voi sulkea tuntemasta. « 

    Ystäväni vieraili profiilissani ja kertoi tämän.

    Äänestä

Joku asetti aikaisemmin tässä samassa ketjussa kyseenalaiseksi miehen kyvyt mainituss asiassa.
Ei taida tietää, mitä ovat sildenafiili, taladafiili ja vardenafiili

Äänestä

11 27 == KERRO IHMEESSÄ MITÄ NE ON ?

Äänestä
  • eikö sulla oo guugelia,yhden kun kuukeloit muut kaksi ovat samaan tarkoitukseen.

    Äänestä

Kävin sinkkuristeilyllä siellä tapasin 15 vuotta nuoremman miehen.En ole koskaan saanut niin ihanaa sexiä kuin hänen kanssaan.Kestäköön tai ei tätä kokemusta en haluaisi olla vailla.

Äänestä

ei kehtaa, kerro vaan mitä ne tarkottaa ,,,,

Äänestä

Olen sitä mieltä, että olkoon nainen tai mies 79 v. on kun lahna sängyssä yhtä kyvytön ja kylmä.

Ottakaa järki käteen hyvät 70 palstalaiset.

Äänestä
  • Älähän nyt,,,,Olen jo 80v ylittänyt,,,mutta käyn vielä,kuin syönnillään oleva hauki uistimeen. Kun vaan on hyvä täky.

    Äänestä

  • vanhassa vara paremp kirjoitti:

    Älähän nyt,,,,Olen jo 80v ylittänyt,,,mutta käyn vielä,kuin syönnillään oleva hauki uistimeen. Kun vaan on hyvä täky.

    Pitäisköhän vaihtaa uusi viehe,,,kun tuohon entiseen ei taida tulla ,ei,,,,nykäisyäkään.

    Äänestä

  • se sama.. vanhassa v kirjoitti:

    Pitäisköhän vaihtaa uusi viehe,,,kun tuohon entiseen ei taida tulla ,ei,,,,nykäisyäkään.

    Vaihtaminen on selvästikin tarpeen, kukapa kalamies kauan odottelisi ilman saalista.

    Äänestä

Lopeta hörhö ja ota lääkkeet vai oletko ADHD nuori?

Äänestä

"4 17 23.10.2013 10:03

Lopeta hörhö ja ota lääkkeet vai oletko ADHD nuori?"

Siinä on erään kirjoittajan (nimimerkki 4 17) puheenvuoro, joka ei sitten mitenkään edistä kirjoittelua tällä palstalla.

Äänestä

Lueskelin viestejä vieläkö 79 iässä innostuu petissä.
Oma näkemykseni ja kokemukseni on.
Ei innostu.
Läskit tai nahkat roikkuu, pussit riippuu polvissa ja "tehosekoitin"
on, kun räystäällä kuivunut nakkimakkara.
Ei siinä tunteet roihua ja sydän voi olla loppuun palanut.
Eletään menneitä muistellen ja hyväksytään vallitseva tilanne.

Äänestä

Olen iältäni 40-vuotias. Onko epänormaalia, että mies seurustelee 57-vuotiaan naisen kanssa? Olen myös miettinyt sitä, että kuinka pitkään voimme harrastaa seksiä vai joko naisen ikä tulee vastaan. Kyllä tähän asti on ainakin hommat toiminut. Nimimerkki: Jorma40
RFSU:n seksuaaliterapeutin vastaus:
Edelleen joskus törmää ajatukseen, että nainen ei saisi olla suhteessa miestä tuntuvasti vanhempi, kun taas toisinpäin asia ei herätä kenessäkään ihmetystä. Jos olette kumpikin mukana suhteessa vapaasta tahdostanne, on suhde täysin normaali!

Naisen ikääntyessä ainut seksiin mahdollisesti tuleva ongelma on limakalvojen kuivuus (liukuvoiteiden käyttö tärkeää). Nainen kykenee harrastamaan seksiä niin pitkään, kuin itse on siihen valmis. Seurustelkaa siis rauhassa ja nauttikaa toistanne!
Lue lisää aiheesta: Kysy seksistä - terveys , Kysy seksistä - parisuhde

Jaa tämä Facebookissa

Tottakai me 7-kymppiset pystymme, kun vanhemmatkin!

"Miksi Herramme on antanut naiselle reilusti yli 80 kyvyn saada orgasmeja ---hyvässä suhteessa paljon nuorempaan mieheen, sytyn ja ylikuumenen, voiteita ei tarvita--- ellei niin olisi tarkoitettu?" kyselee nainen joka on sen kokenut.

Äänestä
  • Mitä,mitä? Kerrot olevasi iältäsi 40v. Mutta sitten. Oma kirjoituksesi,,,Tottakai me 7-kymppiset pystymme,kun vanhemmatkin!
    Kysynkin. Oletko 40v,,,,,vai 70v?

    Äänestä

Vielä pelittää mutta saa nähdä muutaman vuoden kuluttua.

En tupakoi ja alkoholin nautiminenkin on sattumanvaraista ja vähäistä.
Syön perusraaka-aineista itse valmistettua, terveellistä, monipuolista ruokaa.
Nautin päivittäin vahvaa yhdistelmä-B vitamiinia ja kalanmaksaoljyä.
Harrastan viikoittain liikuntaa yli 10 - 12 tuntia.
Päivittäinen testoannokseni on 50mg.

Näillä potkin eteenpäin. Saa nähdä miten pitkään.

Äänestä

Ketjun aloittaja Elmer on epäilemättä saanut häntä tyydyttävän vastauksen kysymykseen, jonka hän esitti.

Äänestä

Vanhat naiset ne haluvat vähintään tunnin kovaa peliä ja vanhalla pukilla on lääkkeet apteekissa--- jos selkä kestää?

Äänestä

** Ei roihua ei ** viestin kirjoittaja on ihan asian ytimessä!

Justiinsa noin voi asian käsitellä.
Miehen kunnostahan seksin kiinnostavuus ja onnistuminen riipuu.
Usein naisen elimistö herää tarvittaessa, miehelle se ei ollenkaan varmaa.
Ei siinä paljon apteekin lääkeetkään auta.

En pysty kyllä vastaamaan aloitukseen, olen niin nuori vielä !

Äänestä
  • Ainakin reseptillä tähän tarkoitukseen myynnissä olevat lääkkeet tehoavat, jos muut edellytykset ovat kunnossa.

    Äänestä

"Nainen kykenee harrastamaan seksiä niin pitkään, kuin itse on siihen valmis. Seurustelkaa siis rauhassa ja nauttikaa toistanne!"

Siinä on yksiselitteinen lainaus ketjussa vähän aikaisemmin mainitusta artikkelista ja tuo tutkijan näkemys - sinänsä yleinen totuus - sopii vastaukseksi myös ketjun aloittajalle.

Äänestä

"kykenisi" "JOS" löytäisi...jne

Äänestä
  • 13 vuotiaana aloin sexin harrastamisen. Homma eiole vielä hiipunut vaikka ikää alkaa jo olla liki kadeksankymppiä. Hyvä lääkäri ystäväni kirjoittaa preseptit potenssi lääkkeillle. pulaan ei ole tarvinnut jäädä. Sexin harrastus iäkkäämpien naisten kanssa ei tosin enää maista. Monetkin joutuvt käyttämään liukasteita jotka vievät tunnon herkästä peniksestä. Parissa tapauksessa kuiva vagina rupesi sexiä harrastaessa vuotamaan verta, aivan kuin kuukautisten aikoihin jolloin se oli luonnollista. Sexin harrastaminen on yhtä luonnollisa kuin päivittäisen ravinnon nauttiminen.On sitä harrastettukin parin sadan naisen kanssa.

    Äänestä

  • Rudi. kirjoitti:

    13 vuotiaana aloin sexin harrastamisen. Homma eiole vielä hiipunut vaikka ikää alkaa jo olla liki kadeksankymppiä. Hyvä lääkäri ystäväni kirjoittaa preseptit potenssi lääkkeillle. pulaan ei ole tarvinnut jäädä. Sexin harrastus iäkkäämpien naisten kanssa ei tosin enää maista. Monetkin joutuvt käyttämään liukasteita jotka vievät tunnon herkästä peniksestä. Parissa tapauksessa kuiva vagina rupesi sexiä harrastaessa vuotamaan verta, aivan kuin kuukautisten aikoihin jolloin se oli luonnollista. Sexin harrastaminen on yhtä luonnollisa kuin päivittäisen ravinnon nauttiminen.On sitä harrastettukin parin sadan naisen kanssa.

    yäk

    Äänestä

  • Rudi. kirjoitti:

    13 vuotiaana aloin sexin harrastamisen. Homma eiole vielä hiipunut vaikka ikää alkaa jo olla liki kadeksankymppiä. Hyvä lääkäri ystäväni kirjoittaa preseptit potenssi lääkkeillle. pulaan ei ole tarvinnut jäädä. Sexin harrastus iäkkäämpien naisten kanssa ei tosin enää maista. Monetkin joutuvt käyttämään liukasteita jotka vievät tunnon herkästä peniksestä. Parissa tapauksessa kuiva vagina rupesi sexiä harrastaessa vuotamaan verta, aivan kuin kuukautisten aikoihin jolloin se oli luonnollista. Sexin harrastaminen on yhtä luonnollisa kuin päivittäisen ravinnon nauttiminen.On sitä harrastettukin parin sadan naisen kanssa.

    Eihän Rudi ole tuossa suhteessa mitenkään poikkeuksellinen tapaus, mutta kelpaa hyvin esimerkiksi miehestä, jonka tarmokkuutta eivät ikävuodetkaan pysty heikentämään.

    Äänestä

Minä taas olen sen verran tunneihminen etten voisi ajatellakkaan seksiä ihmisen kanssa joka ei kiinnosta tunteellisesti.

Olen joskus silloin tietsarin oppimisen aikoihin eksynyt pornosivuille,
Vieläkin etoo kun muistan ne nuolemiset sun muut harrastukset.

Jos kohtaisin ihmisen joka tunteeni herättäisi niin mikä ettei seksikin sujuisi

Äänestä

Pääsin juuri sairaalan kuntoutuksesta kotia. Eipä siellä kummrpaa olut saman laisesti naiset käytäytyi sielläkin. Silmiin katsottaessa totesi muuankin nainen joka liikkui rollaattorilla. voi kun sinulla on nauravat silmät. pöksyt oli unohtuneet huoneeseen ja pimsa siellä iski silmää..
Saatte arvata mihin se johti..

Äänestä
  • Missä työ sen tempun tekasitte? Kyllä sulla mielikuvitus laukkaa, ei voi muuta sanoa!
    Luuletkos, että sairaalassa tai kuntoutuksessa ketään dementtiä naista pääsisit lähelle? Tai jos pääsit, olet aika törkeä äijä. Käytit hyväksesi vanhaa naista, joka ei mitään enää juuri kaiketi ymmärtänyt.

    Äänestä

  • voi pyhä sylvi... kirjoitti:

    Missä työ sen tempun tekasitte? Kyllä sulla mielikuvitus laukkaa, ei voi muuta sanoa!
    Luuletkos, että sairaalassa tai kuntoutuksessa ketään dementtiä naista pääsisit lähelle? Tai jos pääsit, olet aika törkeä äijä. Käytit hyväksesi vanhaa naista, joka ei mitään enää juuri kaiketi ymmärtänyt.

    Ei kaikkea pidä ottaa tosissaan. Tosin kuntoutuksessa olisin minäkin saanut vierasta, mutta kun on kotona oma kulta, en huolinut.

    Äänestä

Ollaan sitä kuinka siveitä tahansa, jokainen äiti ja isä on sitä seksiä harrastanut ja siitä nauttinut, turha muuta puhua.

Jos suhde toimii, jos tunnetasollakin on kaikki kunnossa ja vaikka ei aina olisikaan, voi seksi olla hyvää. Ei se ole kiinni kalun koosta, se on enemmänkin taidosta antajalla ja saajalla.
Ikäkään ei ole este. Lihavuudesta en tiedä,mutta luulisin lihavailla olevan oma tekniikkansa ja onhan noita lihavia isiä ja äitejä, joten varmasti onnaa kun homma kerran hoituu.

Miksi ikä olisi este,
Jos on himoja on silloin jokin keino ne tyydyttääkin. Haluaisin mnäkin hyvää seksiä, ikä ei ole kyllä vielä 79. Kuka tietää jos tässä talven pimeinä iltoina innostuis. Toinen juttu vain, ei ole kaveria ja yksin se ei ole rakastelua, sanovat kyllä ammattimiehet että yksinkin se onnistuu. Hyvä niin, kun ei enää muuhun kykene, niin nautiskelee itsestään.

Äänestä

onhan koolla väliä,

Äänestä

En tiedä tuosta koosta. On se pienikin pillu venynyt. Joskus on tosin sattunu hiljan synnyttäneen naisen vaginassa väljyyttä, sekin on tosin pienen ajan kanssa supistunut sopivaksi.

Äänestä
  • On hyvä, että täällä on asintuntemusta. Tuskin on kaulkana totuudesta olettamus, että edellisen kirjoittaja on lääkäri.

    Äänestä

Siihenpä minunkin mielestäni on syytä päättää tämä ketju. Tuskinpa kukaan närää tuntee jos se siirretään vielä toiseen paikkaan huvittamaan muitakin ikäihmisiä.

Äänestä

tNyt kymmenen vuotta olen ollut ilman miestä, mutta viime keväänä aloin nähdä seksikkäitä unia ja haluja tuli päivisinkin,
Menin vihdoin seksikauppaan nolona ja ostin dildon ja nyt vanhana tyydytän itseäni silloin tällöin ja orgasmi tulee.

Mitähän psykiatrit tuumisivat tälläisestä että yht`äkkiä 78v, nainen alkaa tunteä näin?

Äänestä
  • Tutkimusten mukaan masturbointi on lisääntynyt huomattavassa määrin. Tutkinusten mukaan se vaikuttaa terveyttä edistävällä tavalla, eikä ole enää tuomittavaa kuten edellisien sukupolvien aikana.

    Äänestä

valehtelet, " elämä on outoa " on huru-ukko, kirjoittaa muka naisena, höhö,
ei menny täydestä,

Äänestä

Ystävämme Elmer samoin kuin kaikki samanlaisessa tilanteessa olevat voivat kaiken edellä esitetyn valossa katsoa valoisin mielin tulevaisuuteen.
Tämän voi todeta niin luettuaan korkeasti oppineiden kirjoituksia kuin myös ttäällä esiintyvien käytännön kokemuksista.
Monethan ovat pitäneet jopa loukkaavana tuollaisen asian kyseenalaistamista.

Äänestä

Vastaukseksi "nim. älä hörise siellä".
Ymmärrän kyllä että kirjoittamani kuulostaa ehkä jollekin oudolta, mutta näin vaan tuli halut.
Kirjoitin sen siksi, että joku muukin voi näin nauttia vieläkin orgasmista.
Tunnen itseni terveemmäksi ja iloisemmaksi, eikä hävetä nyt vaikka nolotti mennä
kalua ostamaan.

Äänestä
  • elämä on outoa

    Antaa akkojen höristä, mutta minä akkana käytän samaa konstia kuin sinä ja toimii paremmin, kuin joku puolituttu ukonköriläs On vaikea edes tutustua "siinämielessä" kehenkään, kun on oma ukko ollut 50-v ja nyt pois.

    Äänestä

En lukenut koko viestiketjua ja vaikka olenkin "vasta" 62, ei seksi ole kiinnostanut vuosiin.
JOkaisella meillä on syymme miksi näin on päässyt käymään,itellä se oli aikoinaan liian innokas mies, ero tuli liian seksihalukkuuden takia ja haluttomuudelleni en mahtanut mitään.
Ajettiin nurkkaan mokomalla asialla,itsellä syitä oli muitakin,mies ei vain ymmärtänyt.

Ja sen takia en uutta miestä halua enkä minkäänlaista reikänä oloa,ompahan nuorena tullut seikkailtuakin ihan tarpeeksi.
Huvittaa vaan vähän kun hän sitten puutteessaan hurahti vastaavanlaiseen naiseen joka ei saa tarpeekseen-kuulemma ; ))) kertoi myöhemmin...

Äänestä

Asia on kaksijakoinen. Nuori, hyväkuntoinen, hedelmällisessä iässä oleva nainen kiinnostaa aina.

Toisaalta, ollakseni realisti ja ollen helppouden hellimä, niin tunneside ja halu tuottaa mielihyvää pitkäaikaiselle kumppanille, on ohjannut käytännön siihen suuntaan.

Ainakin minulle tunne on edellytys innostumiseen lähempänä 70:ä kuin 60:ä olevan vaimoni kanssa.
Aktien monimuotoisuus on onneksi myös vaimoni intresseissä.

Vaikeampi on saada vaimoni innostumaan pariinkaan perussessioon kuin mihin olisin itse valmis.
Mutta tuohon 79:äään on vielä vuosia aikaa.

Äänestä
  • Aktin onnistuminen on kiinni tunteesta ja kyvystä.

    Miesystäväni halusi rakastella, mutt kun erektio ei kestänyt "kättä" pidemmälle.
    Miuta ei kiinnostanut olla vain apukäsi ja odottaa sattuuko onnamaan ja milloin sen suunnitelman loppuun saattaminen.
    Kun mies ol sentään vielä kuuskymppinen, en mie ymmärrä mikä siin kiikasti. Olletikki minä ja lopetin suhteen. Tulhan siihe muitaki mutkia, mutta mennyt ne olis jos seksi olis toiminu. Mielessäin tiedän olevani halukas, vaan eip ole kaveria. No ikääki vasta alle tuon 79. Noita vekottimiamie en halluu, oikea mies.

    Äänestä

  • halukaskin kirjoitti:

    Aktin onnistuminen on kiinni tunteesta ja kyvystä.

    Miesystäväni halusi rakastella, mutt kun erektio ei kestänyt "kättä" pidemmälle.
    Miuta ei kiinnostanut olla vain apukäsi ja odottaa sattuuko onnamaan ja milloin sen suunnitelman loppuun saattaminen.
    Kun mies ol sentään vielä kuuskymppinen, en mie ymmärrä mikä siin kiikasti. Olletikki minä ja lopetin suhteen. Tulhan siihe muitaki mutkia, mutta mennyt ne olis jos seksi olis toiminu. Mielessäin tiedän olevani halukas, vaan eip ole kaveria. No ikääki vasta alle tuon 79. Noita vekottimiamie en halluu, oikea mies.

    Terveellä miehellä on kykyä. Tunnepuoli on vaikeammin hallittavissa.

    Täytän kuukauden kuluttua 70v. Kyky ei ole ollut kateissa kuin muutaman viikon ajan aloitettuani eturauhasen supistavan lääkityksen noin 10 vuotta sitten.

    Onneksi tunnepuolella ei juurikaan ole häiriöitä joten kaikki on kunnossa kunhan noudatan vaimoni suuntaan kohtuutta.
    Viime vuodet olen aina odotellut vaimon suunnalta jonkin sortin signaalia.
    Onhan tuo itsekin melko usein likimain agressiivinen koska tietää, etten minä "vetäydy kuoreeni".

    Olemme aidosti tyytyväisiä elämäämme.

    Äänestä

Kun nuon edelliset puheenvuorot lukee, niin on pakko todeta, että aika ongelmallistakin seksi voi olla yli 70-vuotiailla.
Pahinhan on tilanne sellaisilla, joilla sitä ei ole lainkaan.

Äänestä

Olen 76v. mutta kuulemma paljon nuoremman näköinen ja myös terve, mutta en ole tavannut miestä johon voisin ihastua ja alkaa seksisuhdetta, vaikka tarjontaa on ollut, joten olen turvautunut "leluun" silloin tällöin.

Tulee surullinen olo kun näkee vanhat ihmiset käsi kädessä kävelyllä eikä itsellä ole enää ketään täyttämässä tätä tunnetyhjiötä ja fyysistä läheisyyttä.

Äänestä
  • Ymmärtää tuon surullisen olon, ehkä katkeruudenkin tuollaisen tilanteen yhteydessä.

    Herää vain kysymys, miksi on päässyt noin käymään. Olivatko vaatimukset (liian) korkeat? Voittiko varovaisuus tai epäluulo? Olisko jossakin elämänvaiheessa pitänyt menetellä toisin?

    Äänestä

Ottettaisko suklaata, vai sexsiä, siinä pulma!

Suklaa vie voiton!

Äänestä

Seksi ei ole pelkkää suoritusta mutta ketjun osittaista henkä mukaillen sorrun siihen.

70v. Viikoittain vaimon kanssa parit "pyllyilyt" ja niiden lisäksi vaihteleva määrä masturbointikertoja.

Parin viikon takainen, "ylimääräinen" rupeama. Puoleen vuorokauteen kolme kuiviin rutistamista naisen toimesta. Niistä kaksi parinkymmenen minuutin välein.
Näistä viimeisistä en kehukaan uurastaneen naisen juurikaan nauttineen.

Pari seuraavaa vuorokautta meni vain muistellessa.

Ei mitenkään hohdokas vuodatus mutta totta.
Typerää pullistelua!

Äänestä

Joku on edellä korostanut, ettää on aikaisemmassa elämässsään ja siis ilmeisestijo nuoruudessaan harrastanut tuota ketjussa käsiteltyä toiimintaa niin paljon, ettei se enää 70 -iässä kiinnosta.

Tuostahan voi päätellä, että sellainen, joka on nuoruudessaan noudattanut siveyttä, kaipaa tuota toimintaa vielä tässäkin iässä.

Äänestä
  • Väärä päätelmä! On kiistattomasti todettu, että vireessä pysyy vain aktiivilla elämällä.

    Se vanha höpinä pullotettavista herneistä on täyttä potaskaa!

    Äänestä

  • testos kirjoitti:

    Väärä päätelmä! On kiistattomasti todettu, että vireessä pysyy vain aktiivilla elämällä.

    Se vanha höpinä pullotettavista herneistä on täyttä potaskaa!

    testos

    Kyllä sitä tällä iällä joutuu ottamaan potkua peniksen pelittämiseen. Itse käytän sildenafil lääkitystä joka on todella tehokasta. En uskaltaisi enää lähteä yrittämäänkään ilman lääkitystä. Ois se tosi noloa jos peli lurpahtaisi kesken leikin.

    Äänestä

Taas uusi tietomurto. Adobe ohjelman kautta on taas onnistuttu saamaan sähköposti osoitteita ja sen huomaa. Näyttäisi Rudin postilaatikko olevan käytössä. Taas tuli naapuri kaupungsta aivan tuntemattoman naisen soitto. Majoitusta oltiin mukamas vailla. Ei siinä mitään pienen matkan päässä on autotalli jossa voi mainiosti yöpyä. Täytyyhän hommat hoitaa, ettei maine mene.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elmer Hiktonius kirjoitti:

Kerrohan, jos haluat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu