Ajjaako Teivainen nyt kahen viikon aekana.
Seurataanhan
Turussa oel ajanna
10277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ajoko nyt tänä lauantaina?
Eekös riipu siitä millonka on ilimottanna?
Iisalmelaisen oriin ei pitäisi repostella lehtijuttuja, eikä antaa vääriä tietoja.
Hevosen suupielet eivät olleet verillä, eikä "Taivaisen" ajokielto alkanut
18.10.2013. Antti ajeli raveissa perjantaina ja lauantaina.
Aika paljon virheitä noin lyhyessä tarinassa!
Suomessa on hyvä tuomarointi raveissa ja se ihan oikein, että rikkeisiin
puututaan. Kiireissä tapahtuu joskus toki virheitä ja näinollen valmentajilla
ja kuskeilla on valitusoikeus, mikä on myös oikein.
Lopullisen "tuomion" jälkeen astuu voimaan esim. annettu ajokielto, joten
saadun tuomion kärsiminen tapahtuu yleensä muutaman viikon viiveellä.
Niin aivan hyvinhän se on voinut olla vain vaahtoo, tai että tutkija on voinut olla vale-eläinlääkäri. Kannattaa ensin tutkia, tutkijat ja mahdolliset asiaan liittyvät tutkimukset ja mahdolliset valitukset raahassa, monestihan voi käydä myös niin, että tutkittava ei kestä tutkimista, vaan menehtyy ja siirretään sitäkautta hyötykäyttöön. Meikäläinenhän ainakin tykkää kovasti hevosenlihapizzoista.
"Mekaanikot huoltaa ja lentäjät lentää", joten älkää lautapojat puuttuko
tuomareiden tehtäviin, koska ei ole tarpeellista koulutusta!
Tällainen nettituomitseminen ja asiasta valitseminen menee kuitenkin herjauksen piiriin ja on laitonta. Toivottavasti Suomi24 ottaa selville tämän, joka näitä kirjoituksia on spämmännyt tälle saitille ja laittaa asian vireille.
Täällä oli kyllä kahteenkin otteeseen joku kirjoittanut ko. ajokiellosta, sitä sun tätä. Ne oli molemmilla kerroilla kyllä poitettu. Jos jotakuta asia kiinnostaa, niin soittakoon turkuun ja kysyköön onko asiassa perää ja minkäverran, vai onko perätön. kannattaa selvittää, mikä on, en usko että ammattihenkilö syyllistyy ainakaan tahallaan, tai jos on ajokielto, sillä voi olla muitakin perusteita. Jokainen on syytön niinkauan kuin on tuomittu.
Teivainen ajaa Hippoksen mukaan ainakin 28.10.2013 asti kilpaa, joten kilpailukieltoa ei ole annettu vielä. Lisäksi siitä on valitettu ja asiata käydään vielä uudestaan läpi. Nettiliioittelut on nettiliioitteluja ja paskapuhe on paskapuhetta. Tämä yksi idiootti, joka näitä viestiketjuja tänne kirjoittelee syyllistyy itse Suomen Lakien mukaan rikokseen. Toivottavasti asianomaiset tahot ottaa asian hoitaakseen.
Juuri näin, kaiken lisäksi Teivainen ei ole iisalmelainen, joten hänen
tekemisensä eivät kuulu tälle palstalle.
Antti ei ole edes ajanut hevosella kilpailussa koskaan Iisalmessa,
Vieremällä kylläkin.
Paikallinen ori hirnuu paineissaan suotta!