Saara Kuronen.

Mikä on hänen koulutus?

Ei ainakaan keittiöalan koulutusta voi olla.

On varmaan tv-historian huonoin "kokki".
10536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sara La Fountain
Keskiviikko 17.03.2010 klo 13:11





Sara La Fountain poseerasi Iltalehdelle vuonna 2008.

Sara La Fountain poseerasi Iltalehdelle vuonna 2008. JANNE AALTONEN

Syntynyt: 22.4. 1981 Santa Barbarassa, Yhdysvalloissa

Ammatti: Kokki, televisiojuontaja

Sara La Fountain on oikealta nimeltään Saara Kuronen. Hän on suomalainen julkkiskokki, ruokakirjailija ja juontaja.

Amerikanranskalaisen isän ja suomalaisen äidin tytär syntyi Yhdysvalloissa. Hänellä on molempien maiden kansalaisuus.

La Fountain on kokannut Avec Sara - sekä Täydellinen päivä -ruokaohjelmissa. Jälkimmäisessä La Fountainin kanssa kokkaa kolme muuta tunnettua pohjoismaista kokkia. La Fountain julkaisi ensimmäisen keittokirjansa Á la Sara vuonna 2005.

Sara La Fountain asuu kihlattunsa, ohjaaja Antti Jokisen kanssa Suomessa ja Yhdysvalloissa.

Henkilöön liittyvät artikkelit

Äänestä

Poseeraus iltalehdelle lienee suurin tutkinto.

Äänestä

Sara muistaakseni opiskeli hyvässä koulussa Amerikassa mutta ei tainnut käydä koulua loppuun.
Mitä väliä tuolla jos kerran osaa laittaa ruokaa. Ei kokin ammatti ole mikään lääkäri, riittää jos osaa laittaa ruokaa, ei niillä papereilla niin väliä.

Äänestä
  • Ai osaa? Ei sitten alkuunkaan.

    Äänestä

Aika ällöttävä hänen kokki ohjelma Foxilla. Saran naama hiessä kiiltelee kuvassa. Hiukset kannattaisi välillä pestä ovat ihan ölyttömän rasvaiset. Yök

Äänestä

Se kasvoilla kiiltelevä aine on kuultomeikkivoidetta, ei hikeä! Heh, heh!
Laittaa kivoja ruokia, olen ottanut reseptejä talteen. Hänen hygieniansa siinä ruuanlaittotouhussa ei ole kehuttavaa, valitettavasti! Muuten tykkään rennosta ruuanlaitosta, mutta sormien nuoleskelu ja maistelu samalla lusikalla kuin sekoittaa ei ole kivaa katsottavaa.

Äänestä
  • Muistan kun Sara teki kerran jossain ohjelmassaan boolia, ja sekoitti sitä kädellään. Siis käsi loiski siellä boolikulhossa rannetta myöten, nam! :D

    Äänestä

On kyllä seksikäs nainen,en ihmettele että katkerissa ja lihavissa kroksi-muijissa herättää kateutta:)
Kaiken lisäksi osaa laittaa ruokaa,on mukava ja hymyilee.
Ottakaa oppia.

Äänestä
  • Ihan ok ruokiahan Sara kokkaillee!

    Äänestä

En tykkää Saaran ohjelmista. Persoonana hän on hyvin teennäinen eikä sellaista mielellään katso.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Real chef kirjoitti:

Mikä on hänen koulutus?

Ei ainakaan keittiöalan koulutusta voi olla.

On varmaan tv-historian huonoin "kokki".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu