Että kaaleet luotettavimpia kavereina.Te jotka ootte niin helvetin tyhmii et annatte itteenne hyväks käyttää,syyttäkää itteenne.Et hyppäättekö kaivoon tai syöttekö paskaa jos joku käskee.Mua ei oo kaaleet kusettanu,ei varastaneet et oma syynne jos sattunu näin.läymään.Et kyllä mäkin rahat poies puhutan jos ihminen tyhmä ja onneks niitä riittää.Et köyhät käy töis rahaa saa puhuttamalla.Et puratta katkeruutenne tänne.Siks en viihy omien paris eli valkolaisten te olette liian tyhmää kansaa.
valkolaisena sanon
Jaana Tampere
8311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
yleistävä kanta monesti tuhoo koko pointin tarkotuksen.. eli ei tietenkään kaikki kaajeet oo tyhmii yms mut kyllähän niit on ja varsinkin mustalaisena on ollu helppo paikantaa iso määrä näit typeryksii, itekkii joskus puhutin kaajeit ja työntivät rahaa,uusii vaatteit yms mitä ikinä tajus kysyy eikä ne oottanu mitää takas.. ei ne ollu kavereitkaa kun kännis oli lähes kadonneita veljii ja selvinpäin haukkuvat mustalaisii.. mut tosiassa myös kaajeet on kusettanu kaaleit ja ihan huolella joissain asioissa ja jopa sellaisissa jotka tarkotaa jotain, toisin ku raha...
tosiaan järkevä fiksu normaali ihminen ymmärtää jättää vihat taakseen ja elää omaa elämäänsä parhaansa mukaa, viha katkeruus yms kun nit kantaa ei ole vapaa ihminen..
heh, heh.....
Jo kielenkäyttö paljastaa, että olet mustalainen. Esim. "viihy". Jokainen täysipäinen, peruskoulun käynyt kirjoittaisi "viihdy".
Kokonaiskuva kielellisesti viittaa heikkolahjaiseen eli mustalaiseen.
sinun kielenkäyttösi viittaa että olet niitä "arjalaisia" :D:D:D:D
Mä olen kyllä ihan valkolainen mutta kasvanut romaneitten parissa niin puhetapa samaistuu.Osaan romani kielen puhua täysin.Olisin kyllä ennemmin romani kuin valkolainen.Mutta onneks teitä tyhmii on omis.Että 22 tuhatta euroo laitto maajussi tilille Perjantaina kun lupasin et saa nähä mun pillun kun tavataan,et helppoo rahaa.Et valkolaisukoilla aivot on siellä onnettomas nakissa siks en vois koskaan ottaa typerystä.rinnalleni.Lähen ravintolaan ny kun on tuota ylimäärästä.
Uskotaan, uskotaan :)))
olet niin älykäs ihminen, että kuis oletkaan tipahtanut palstallemme, tuskimpaolt tieten telläytyhyt kommentoimaan tummien tyhmiä ajatuksia, olet aivan champion - nyt olen epävarma, että sanottiinkos koirastakin, että champion, no jokatapauksessa viisas kuin buudel olet. ja kiva kun tulit
EIköhän tämänkin aloittajan teksteistä käynyt ilmi kuinka viisas ihminen hän on! Hän osoitti kuinka kaikki valkolaiset, kaikki ne jotka ovat kehittäneet hänelle, talot, tiet, autot, kosmetiikan, kaupat jne ovat sitä tyhmää sakkia joita vain vedätetään puhumalla p:tä. On siinä meillä kertakaikkiaan hieno ihminen ja kaikenlisäksi hän vielä on wanna bee valkolainen eli mustalainen valkoisen vaatteissa ja luulee vielä, että jengi uskoo häntä. Tällaisia neroja totisesti tämä maailma tarvitsee! On todella ihailtavaa lukea tällaisen näin älykkään ihmisen kirjoituksia!
tämä maa tarvitsee JÄRKEVIÄ ihmisiä jotka ymmärtävät missä aikakaudesssa elämme ja minkälaiseen tukalaan tulevaisuuteen olemme ajaneet yltiöpäisellä velkapääomalla lapsemme, maksajia ovat he emme me jotka sopan ovat aikaansaaneet!!!!!!