Jonnekin... 50+ (ikä)

Aikomuksena lähteä alkuvuodesta jonnekin lämpimään viikoksi tai kahdeksi äkkilähtönä tms. ja olis kiva löytää ennen sitä mukavaa huumoripitoista matkaseuraa ihan tavallisesta suomalaisesta miehestä tai naisesta iältään 50 .
Rakastan laiskoja ja hitaita lomia, rauhallisesti. Asun Helsingissä "lähellä" lentokenttää.

Huomioin vaan asialliset yhteydenotot.

[email protected]
12601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos lähellä lentokentää asut oletkin Vantaalla, paitsi jos Siltamäessä se tuppukylä on Hesaa, ja hesa on sitä saateisinta suomea jonne ei en muuttais mitenkään.

Äänestä
  • Tais unohtua aamulääkitys.

    Äänestä

  • se vaaleanpunainen kirjoitti:

    Tais unohtua aamulääkitys.

    Samaa mieltä. Toivotaan, että nimimerkki tuommoista hakee apua ammattiauttajalta.

    Äänestä

Löytänyt hauskaa mutta asiallista matkaseuraa?

Äänestä

  • lomaa odottelen kirjoitti:

    Mikä sinussa on vikana, kun et ole kenellekään kelvannut?

    Olet kuitenkin saanut paljon vastauksia ja tavannutkin useita miehiä.

    Äänestä

  • Missä vika? kirjoitti:

    Mikä sinussa on vikana, kun et ole kenellekään kelvannut?

    Olet kuitenkin saanut paljon vastauksia ja tavannutkin useita miehiä.

    Mistä ihmeestä voit tietää onko saanut paljon vastauksia ja ketä on tavannut? Omituista kirjoittelua... Taitaa tuo lääkitys olla aika monella sekaisin.

    Äänestä

  • omituista porukkaa kirjoitti:

    Mistä ihmeestä voit tietää onko saanut paljon vastauksia ja ketä on tavannut? Omituista kirjoittelua... Taitaa tuo lääkitys olla aika monella sekaisin.

    Ei ketään edes kiinnosta, kuinka monta vastausta ko henkilö on saanut mutta kun lähtee tänne foorumille matkaseuraa hakemaan olisi kohteliasta vastata asiallisiin yhteydenottoihin. Vai, oletko "omituista porukkaa" joskus kuullut sellaisia sanoja kuin: hyvät tavat. Ehkä tämä ko henkilö saa elämäänsä sisältöä jo siitä kun kirjoittelee tänne ja saa vastauksia. Hyvää matkaa!

    Äänestä

Minä ajatelin samaa. Vastasin ihan asiallisesti. Kerroin vähän itsestäni ja lomatoiveistani. Jätin yhteystiedot. Ei vastausta. Kohteliastahan olisi edes vastata.
Siispä taas kerran. On harmi, että täällä psyykkisesti sairaat purkavat pahaa oloaan kun toisaalta on paljon ihan fiksuja ihmisiä jotka haluaisivat matkustella ja jostain syystä vain ei omasta elämänpiiristä löydy matkakavereita. Niin että savoneukkohesasta, älä jätä lääkkeitä ottamatta tai hakeudu laitoshoitoon.
Saakohan suljetulla osastolla käyttää tietokonetta?

Äänestä
  • Samoin minä vastasin ihan asiallisesti, ei puhettakaan siitä ja sen kestävyydestä vielä tässä vaiheessa.

    Ei vain tullut vastausta.

    Meitä on varmasti useita upeita miehiä, jotka turhaan lähetimme tositarkoituksella viestin toiveissa saada mukavaa naista. Siis matkaseuraksi. Eikä edes ollut mitään taka-ajatuksia.

    Äänestä

Hei !

Minulla oli tarkoitus lähteä ennen joulua etelään, mutta ystävättäreni joutui perumaan matkan. Olisi mukava lähteä jollekkin äkkilähdölle. Siis tarkoitus olisi lähteä jonkun mukavan ihmisen kanssa (nainen ). Itse olen matkustellut paljon ystävieni ja mieheni kanssa. Miehellä nyt työkiireitä, joten ei voi lähteä. Olen kiinnostunut vain asiallisesta matkaseurasta.

Äänestä

Heippa Savon Eukko!
Onko matkaseuraa löytynyt?
Itse olen useasti täältä sitä hakenut:ei ole tärpännyt...

Voisin lähteä heti uudenvuoden jälkeen-tai myöhemminkin.
Mutta en mihinkään karuun huoneistohotelliin.
Mieluiten rannalla, kaunis maisema. All inclusive-ei välttämättä.

Iloista reissumeininkiä ja huumoria löytyy.
Paljon matkustellut-ei ole mitään erityisodotuksia-matkakin on vain elämää niin kuin kotonakin.
Onni lähtee itsestä, ei matkakaverista.
Olemme vapaita päättämään omista tekemisistä.
Oman huoneen haluan mukavuussyistä.

Thaimaassa en ole koskaan ollut enkä Intiassa, en Gambiassa, Kap Verdelläkään.

Asun Turussa, mutta käyn lähes viikottain Helsingissä jatko-opinnoissa.

Voit laittaa viestiä suoraan [email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


savullinenkin kirjoitti:

Aikomuksena lähteä alkuvuodesta jonnekin lämpimään viikoksi tai kahdeksi äkkilähtönä tms. ja olis kiva löytää ennen sitä mukavaa huumoripitoista matkaseuraa ihan tavallisesta suomalaisesta miehestä tai naisesta iältään 50 .
Rakastan laiskoja ja hitaita lomia, rauhallisesti. Asun Helsingissä "lähellä" lentokenttää.

Huomioin vaan asialliset yhteydenotot.

[email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu