Jumala soi Kannabiksen...

Kannabisuutiset.com

Jumala on kiitetty iänikuisesti!
Hän soi meille rauhan Herrassa Jeesuksessa Kristuksessa, mutta Hän soi myös kannabiksen, vihreäksi, lehdekkääksi, viheriäiseksi ja kasvavaksi vapaana luonnossa, lääkeyrttinä, mutta kun huomattiin kannabiksen 'päihdyttävä' vaikutus, se kiellettiin laissa.
Jumala on tarkoittanut kasvin elää vapaana luonnossa, sillä Hän sen loi ja soi tulla luoduksi, sillä Hän näki, että niin oli hyvä.
Jumala näki, että kannabiksessamme on terveydellisiä vaikutuksia, joita edelleen kielletään ja niistä vaietaan, pidättäytyäkseen laissa ja mukamas 'oikeudemukaisuudessa', miksi se nyt määritelläänkään mutta.
Asiasta keskustelu alkakoon ja kysymyksiä sadelkoon, sillä minä vastaan ja pidän kannabista lääkekasvina en huumeena, joksi se edelleenkin luokitellaan.

ps.sen päihtymys ei ole mikä tahansa päihtymys, se on Pyhä 'päihde', Hengessä, 'henki'...

9

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haista nisti vittu

      Tai sitte oot vaa trolli...

    • Kannabiksen puolesta

      En ole, ja kannabis EI OLE HUUME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Laillistakaa vapaus

        Joillekin se on päihde niinkuin a-holikin, sairaille ihmisille erittäin hyvä lääke
        sanoi Arkkiatri Pelkonen aikoinaan..googlettakaa..


    • Kannabiksen puolesta

      Kannabis olkoon kiitetty iankaikkisesti! Ja me Hengessä veisatkohon ylistysvirsiä ja riemuvirsiä Halleluja!

    • Jumala loi!

      Ylistetty olkoon sativa ja indica aina ja ikuisesti! aamen.
      Olen Hengessä nähnyt ja kuullut totuuden sanan puhuvan.
      Tiedän ettei kannabis ole huume, eikä sen käyttö ole syntiä, se on Pyhä lääkekasvi marihuanahatsi. Sen käytön syntisyydestä ei ole perusteita, koska se ei ole terveydelle vaarallinen, vaan pikemminkin päinvastoin ja näin ollen pyhitetty olkoon Kannabis!

    • NMIV

      Jumalaa ei ole olemassa, mutta kannabis ei ole huume vaan lääke!
      Se auttaa monessa asiassa. Päihteenä se on turvallinen, eikä ole aiheuttanut yhtäkään kuolemaa, se ei ole koukuttava. Ainoalla tavalla se on koukuttava niin kuin esimerkiksi karkki voi olla.. Jää koukkuun siihen hyvään tunteeseen.
      Ihmisten pitää vain oppia hillitsemään itseään ja olla koukuttamatta itseään kannabikseen, herkkuihin, roskaruokiin yms..

      Kannabis auttaa mm. masennukseen, erilaisiin pelkoihin ja kammoihin,
      anoreksiaan, skitsofreniaan, syöpään JNE (lista on pitkä)

    • tsd

      jos laki ois olemassa ja se lukisi raamatussa esim:johanneksen evankeliumi joka menis näin,että jeesus tarjosi savut ja ihmiset rupesivat ajattelemaan asioita jota kokeilematon ei voi kokea,mutta muutamat pössyt ja maailmankaikkeus ja ihmisten sisin,luonnon sisin ja ennen kaikkea oma yhteytesi itseesi löytyvät!räsäsen päivikin ois sekasin,mut on se muutenki!

      • leske

        "Maa versoi vihreyttä, siementä tekeviä kasveja ja hedelmäpuita, jotka kantoivat hedelmissään kukin oman lajinsa mukaista siementä. Jumala näki, että niin oli hyvä." 1. Moos. 1:12
        "Jumala nostattaa maasta rohdoskasveja, eikä järkevän miehen pidä väheksyä niitä." Sirakin kirja 38:4 (katolinen Raamattu)
        "Ei ihmistä saastuta se, mikä menee suusta sisään. Se ihmisen saastuttaa, mikä tulee suusta ulos." Lainaus Jeesukselta, Matt. 15:11
        "Viimeisinä aikoina jotkut – – luottavat tekopyhiin valehtelijoihin – – Nämä kieltävät – – syömästä ruokia, jotka Jumala on luonut sitä varten, että ne, jotka tuntevat ja uskovat totuuden, nauttisivat niitä ja kiittäisivät Jumalaa." Tim. 4:1-3
        (Lisäksi mm. Ilm 22:2: "Kaupungin valtakadulla, virran haarojen keskellä kasvoi elämän puu. Puu antaa vuodessa kahdettoista hedelmät, uuden sadon kerran kuukaudessa, ja sen lehdistä kansat saavat terveyden". Myös Psalmi 104:14-15: "Sinä kasvatat ruohon karjaa varten ja maan kasvit ihmisen viljeltäviksi, että hän saisi leipänsä maasta. Sinä kasvatat viinin ihmisen iloksi, öljyn hänen kasvojansa kaunistamaan ja leivän hänen ruumiinsa voimaksi." ym. viittauksia Raamatussa. – suom.huom.)


    • pahama

      Jos viini on ihmisten iloksi ja murheeksi luotu. miksi tämä suuri kirja ei kerro muista päihteistä?
      T: JUOPPOHULLUJUMALA

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2699
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      25
      2448
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      40
      2117
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      1986
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      108
      1472
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      166
      1339
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      51
      1011
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      954
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      768
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      761
    Aihe