Jumala soi Kannabiksen...

Kannabisuutiset.com

Jumala on kiitetty iänikuisesti!
Hän soi meille rauhan Herrassa Jeesuksessa Kristuksessa, mutta Hän soi myös kannabiksen, vihreäksi, lehdekkääksi, viheriäiseksi ja kasvavaksi vapaana luonnossa, lääkeyrttinä, mutta kun huomattiin kannabiksen 'päihdyttävä' vaikutus, se kiellettiin laissa.
Jumala on tarkoittanut kasvin elää vapaana luonnossa, sillä Hän sen loi ja soi tulla luoduksi, sillä Hän näki, että niin oli hyvä.
Jumala näki, että kannabiksessamme on terveydellisiä vaikutuksia, joita edelleen kielletään ja niistä vaietaan, pidättäytyäkseen laissa ja mukamas 'oikeudemukaisuudessa', miksi se nyt määritelläänkään mutta.
Asiasta keskustelu alkakoon ja kysymyksiä sadelkoon, sillä minä vastaan ja pidän kannabista lääkekasvina en huumeena, joksi se edelleenkin luokitellaan.

ps.sen päihtymys ei ole mikä tahansa päihtymys, se on Pyhä 'päihde', Hengessä, 'henki'...

9

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haista nisti vittu

      Tai sitte oot vaa trolli...

    • Kannabiksen puolesta

      En ole, ja kannabis EI OLE HUUME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Laillistakaa vapaus

        Joillekin se on päihde niinkuin a-holikin, sairaille ihmisille erittäin hyvä lääke
        sanoi Arkkiatri Pelkonen aikoinaan..googlettakaa..


    • Kannabiksen puolesta

      Kannabis olkoon kiitetty iankaikkisesti! Ja me Hengessä veisatkohon ylistysvirsiä ja riemuvirsiä Halleluja!

    • Jumala loi!

      Ylistetty olkoon sativa ja indica aina ja ikuisesti! aamen.
      Olen Hengessä nähnyt ja kuullut totuuden sanan puhuvan.
      Tiedän ettei kannabis ole huume, eikä sen käyttö ole syntiä, se on Pyhä lääkekasvi marihuanahatsi. Sen käytön syntisyydestä ei ole perusteita, koska se ei ole terveydelle vaarallinen, vaan pikemminkin päinvastoin ja näin ollen pyhitetty olkoon Kannabis!

    • NMIV

      Jumalaa ei ole olemassa, mutta kannabis ei ole huume vaan lääke!
      Se auttaa monessa asiassa. Päihteenä se on turvallinen, eikä ole aiheuttanut yhtäkään kuolemaa, se ei ole koukuttava. Ainoalla tavalla se on koukuttava niin kuin esimerkiksi karkki voi olla.. Jää koukkuun siihen hyvään tunteeseen.
      Ihmisten pitää vain oppia hillitsemään itseään ja olla koukuttamatta itseään kannabikseen, herkkuihin, roskaruokiin yms..

      Kannabis auttaa mm. masennukseen, erilaisiin pelkoihin ja kammoihin,
      anoreksiaan, skitsofreniaan, syöpään JNE (lista on pitkä)

    • tsd

      jos laki ois olemassa ja se lukisi raamatussa esim:johanneksen evankeliumi joka menis näin,että jeesus tarjosi savut ja ihmiset rupesivat ajattelemaan asioita jota kokeilematon ei voi kokea,mutta muutamat pössyt ja maailmankaikkeus ja ihmisten sisin,luonnon sisin ja ennen kaikkea oma yhteytesi itseesi löytyvät!räsäsen päivikin ois sekasin,mut on se muutenki!

      • leske

        "Maa versoi vihreyttä, siementä tekeviä kasveja ja hedelmäpuita, jotka kantoivat hedelmissään kukin oman lajinsa mukaista siementä. Jumala näki, että niin oli hyvä." 1. Moos. 1:12
        "Jumala nostattaa maasta rohdoskasveja, eikä järkevän miehen pidä väheksyä niitä." Sirakin kirja 38:4 (katolinen Raamattu)
        "Ei ihmistä saastuta se, mikä menee suusta sisään. Se ihmisen saastuttaa, mikä tulee suusta ulos." Lainaus Jeesukselta, Matt. 15:11
        "Viimeisinä aikoina jotkut – – luottavat tekopyhiin valehtelijoihin – – Nämä kieltävät – – syömästä ruokia, jotka Jumala on luonut sitä varten, että ne, jotka tuntevat ja uskovat totuuden, nauttisivat niitä ja kiittäisivät Jumalaa." Tim. 4:1-3
        (Lisäksi mm. Ilm 22:2: "Kaupungin valtakadulla, virran haarojen keskellä kasvoi elämän puu. Puu antaa vuodessa kahdettoista hedelmät, uuden sadon kerran kuukaudessa, ja sen lehdistä kansat saavat terveyden". Myös Psalmi 104:14-15: "Sinä kasvatat ruohon karjaa varten ja maan kasvit ihmisen viljeltäviksi, että hän saisi leipänsä maasta. Sinä kasvatat viinin ihmisen iloksi, öljyn hänen kasvojansa kaunistamaan ja leivän hänen ruumiinsa voimaksi." ym. viittauksia Raamatussa. – suom.huom.)


    • pahama

      Jos viini on ihmisten iloksi ja murheeksi luotu. miksi tämä suuri kirja ei kerro muista päihteistä?
      T: JUOPPOHULLUJUMALA

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4203
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      118
      2661
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2412
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1462
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      973
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      171
      941
    Aihe