mitäs teä pääs liikkuu....

....näi niiku ylleensä? Syvällisiä ajatuksia, mitä tahansa. Mitä te aatteletta ajatuksistanne?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mie ajattelen koko ajan ihan sekavia asioita ja tavallaan selvitän miun mielipiteitä. Joskus mie tavallaan kyllästyn ajatteluun. Sitä on vaikea selittää, mutta miulle tulee semmonen tunne, että ei vaan jaksais enää jauhaa kaikista jutuista. Tää alko sillon kun mie kiinnostui politiikasta (ja aloin ylipäätään ajattelemaan asioita.) Miusta tuntuu jotenkin, että miun ajatukset on kamalan keskeneräisiä ja miun pitäisi selvittää niitä ajattelemalla. :|?

Äänestä

Mulla on tapana käydä joitakin keskusteluja mielessäni läpi mitä ei ole vielä tapahtunut. Esim. Joskus kerroin terkkarille yhestä pelistä että miten sitä pelataan.

Äänestä
  • Mie ylleensä ku aattelen mie saatan pomppia koko ajan ajatuksesta toiseen.
    Hyvin paljo mie oon aatellu omia tunteitani, ajatuksiani, miks mie oon tehny jotai tai jotai ja miks muut tekee jotai, ja luonteita, asioien merkityksiä mulle ja kuolemaa. Mie ajattelen hyvinki paljon kuolemaa, koska mie oon vasta ollu huolissani mun ukista, mut se on onneks kunnossa :) Ja unia, mie aattelen niitä paljo ja omaa henkisyyttäni (???????????)
    kaikki on jotenki tosi sekavaa ja hämmentävvää ja mie oon kaikkien ajatusten takia hyvinki paljon ulalla.

    Äänestä

En mää oikein tiedä... Ajattelen millon mitäki,joskus syvällisii ja joskus selitän mielessä mitä oon tekemässä. Mutta yleensä mä ajattelen englanniksi, mikä on aika outoa, koska vaikka oon hyvä enkus niin aina tulee halu käyttää jotain hienoo sanaa ja sit ku en tiedä sitä äärsyttäää.:/ Mutta Enkuksi mä silti ajattelen. Muilla samaa?:)

Äänestä
  • Välillä joo

    Äänestä

ääniä... niin vitusti ääniä... eruhguihniufr... seeproja.... kaikkialla.... pinkki.... seepra.... seepra käskee.... syödä.... pesupalloja.... EEEEEIIIIIIIII EN HALUA SEEEPRA HILJAA MEE KOTIIS JA MIKS TÄÄLLÄ ON NÄITÄ TONTTUJA... oisko teill muute myydä niitä keijuja???

Äänestä

Ajattelen kaikenlaista, mutta henkilökohtaisimpia en uskalla ajatella, koska tuntuu, että joku "kuulee" ne. Unelmoin vähän kaikkea.

Äänestä
  • Ajattelen ihmisiä, vuoropuheluita, unelmoin, ajattelen mitä pitäis tehdä.. Tai mitä oon jo tehny, tai koitan keksiä vastauksen johonkin.... Onhan niitä ajatuksia mutta kaikkein parasta on se kun pystyy olla ajattelematta yhtään mitään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ocean- kirjoitti:

....näi niiku ylleensä? Syvällisiä ajatuksia, mitä tahansa. Mitä te aatteletta ajatuksistanne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu