miten jättää poikaystävä?

(ollaan kummatkin 16v)

Mutjoo tämä poika välittää musta tosi paljon. Minäkin hänestä...jostain syystä en vaan enää halua jatkaa suhdetta!! Miten jättää poikaystävä? Ja jos kysyy syytä.. Mitä sanon ??
7210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Paras tapa on aina sanoa se kasvotusten. Laitat vaikka viestiä, että on tärkeetä asiaa ja haluat nähdä. Jos kysyy syytä ni kerrot niin kun asiat on, ei vaan enää tunnu oikealta.

Äänestä

Haluan aluksi sanoa että minä ymmärrän kyllä jos sinua ei enää kiinnosta olla tämän pojan kanssa; en aijo estää sinua vaan sanon vain muutaman asian.

Minusta on aika tylyä jättää oma poikaystävä vain sen takia että on kyllästynyt hänen kanssaan olemiseen. Mitä jos sinun oma poikaystävä sanoisi sinulle. "Juu, kyllä minä sinusta pidän mutta valitettavasti olen kyllästynyt sinuun, tarvitsen uuden." Näinhän se sinunkin kohdalla on. Sinä tarvitsen lisää jännitystä etkä saa sitä nykyisestä poikaystävästäsi. Haluat vaihtaa hänet uuteen ja siihenkin sinä kait samalla tavalla kyllästyt ja vaihdat uuteen jne..

Mutta tietenkin sinä saat hänet jättää kun et itse ole tyytyväinen suhteeseenne. Suhteessa tärkeintä on että molemmat ovat onnellisia. Jos sinä et ole niin sinulla ei ole mitään syytä jatkaa sitä.

Mutta jos todellakin sinun ainoa motiivi erolle on että tunteet ovat latistuneet niin jätän sinulle erään repliikin.

Pariskunnalta jotka olivat eläneet yhdessä 60 vuotta kysyttiin. Miten teidän suhteenne on kestänyt niin pitkään. He vastasivat: "Ennenvanhaan kun jotain meni rikki, sitä ei heitetty pois vaan se korjattiin."

Äänestä
  • Toi ylemmän teksti on kyllä ihan totta. Ei ketään sinua pakota jatkamaan, mutta jos tunteet on tallella, niin sinuna vielä yrittäisin.

    Äänestä

Kannattaa miettii asiaa toisinpäi..
Eli, jos kyse ois sust, et sun poikkis ois kyllästyny suhu, mite haluisit, et se sen esittäs? Mun mielest noi kaks ylempänä olevaa kommenttii kuulostaa iha järkevilt! (:
Ei ketään voi pakottaa seurustelemaan, mutta muista nyt miettiä poikaystäväsi tunteita. Jos koittaisit vielä yrittää. Malta hetki ja kuuntele sydäntäs..
Älä anna muitte vaikuttaa suhteeseenne. (:
Pidä ny vaa kiinni pojastas, jos tunteetki viel talles.
Harvoi kuiteski noit poikkiksii saa.. (:
Tai no, riippuu iha ihmisest, mut ei kannata luovuttaa.

Vai onks sul silmis joku toine?

Äänestä
  • Kiitos kaikille. Ja ei ole toista en vaan jostain syystä pysty/halua enää jatkaa...en tiedä itsekkään syytä. Tämä poika välittää minusta tosi paljon.. en halua satuttaa vaan jättää oikealla tavalla ..

    Äänestä

lakkaa puhumasta sille ja rupee pukeutuu skimaskii

Äänestä

Vitun sydämensärkijä et voi jättää sun poikaystävääs noi vaa vitun ämmä mieti milt jätkästäs tuntuu??!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


help me kirjoitti:

(ollaan kummatkin 16v)

Mutjoo tämä poika välittää musta tosi paljon. Minäkin hänestä...jostain syystä en vaan enää halua jatkaa suhdetta!! Miten jättää poikaystävä? Ja jos kysyy syytä.. Mitä sanon ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu