Ostin hallinosturin, kun vaimon uudessa autossa ei ollut ollengaan tunkkia. Ajattelin, että voisko myös Vojaa nostaa sillä, mutta en keksinyt mitään paikkaa mistä uskaltais nostaa. Tunkin paikasta ei voi, koska silloin menee helma ruttuun. Mulla on ollut 4 Voyageria, joissa kaikissa on helmat rutistettu. Ilmeisesti vaihdettu renkaita jossain vaihtofirmoissa, jossa ei ole myöskään tiedetty, että mistä voi nostaa. Eipä silti auton omalla tunkilla homma käy kyllä ihan hyvin, mutta olishan se hallinosturi vähän nopeampi,jos sellaist voi käyttää.
Mistä nostan Voyageria
4
202
Vastaukset
- Voyager24
Mietitääs,ootko auton alle katsonut? Oletko huomannut auton alla olevat runko palkit? Pätkä kakkosnelosta väliin ja tunkilla haluamastasi kohtaa ylös. Helppoa ku on oikeet palkit mistä nostaa eikä vaan ohutta peltiä koko pohja.
- Kuka tietää
Ei sattunut olemaan kakkosnelosta käsillä, enkä suoraan sanoen vieläkään tiedä mihin sen sijoittaisin. Mutta eipä tuolla väliä, nostan auton omalla tunkilla kuten ennenkin. Nissanissa se kanttaus oli niin järeetä tavaraa, että siitä pystyi nostamaan kätevästi. Se tunkin nostovipukin oli niin lyhyt, että tuskin ylettys sinne auton alle kovinkan pitkälle.
- Voyager24
Kuka tietää kirjoitti:
Ei sattunut olemaan kakkosnelosta käsillä, enkä suoraan sanoen vieläkään tiedä mihin sen sijoittaisin. Mutta eipä tuolla väliä, nostan auton omalla tunkilla kuten ennenkin. Nissanissa se kanttaus oli niin järeetä tavaraa, että siitä pystyi nostamaan kätevästi. Se tunkin nostovipukin oli niin lyhyt, että tuskin ylettys sinne auton alle kovinkan pitkälle.
Auton alla menee koko auton pituudella 15cm helmasta runkopalkit keulasta perälle.ei oo pakko olla kakkosnelosta,laita vaikka vanerin pala väliin niin et pilaa ruostesuojausta /maalia.etuoven ja liukuoven saumakohdalta kun nostat niin saat yhdellä kertaa molemmat renkaat vaihdettua.kannattaa käyttää maalaisjärkeä. Ja auton oma tunkki on tarkoitettu vain vararenkaan vaihtoon, vaikka onkin ihan asiallinen kampe. Kannattaa muuten joskus käyttää vararengas irti ja tarkistaa kunto ettei sit joskus tien päällä tule ikävää ylläriä.
- Putin
Minä ainakin nostan taka-akselijn alta tai etutukivarsien alta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502244Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82932Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖24899- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt52842Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me119824Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22743