Oliko Aatami ja Jeesus lestadiolaisia?

Miksei missään jeeusksen puheissa sanottu että ainoia oikea oppi tulee pohjanmaalle lähelle napapiiriä?
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Todennäköisesti helluntalainen oli ,tai vapaakirko. Ei mormoni ,tai lestapiru??

Siunauksella

Kes.

Äänestä

Aatami oli kun meni syntiin eikä pitännä Eevalle ees hoitokokokusta,

Jeesus ei ollut vl. Joutuisi hoitokokoukseen jos aikautuisi ry:lle.

Äänestä
  • Olet jyvällä. Vielä kun pääset irti lopustakin sadusta ja alat elämään oikeaa elämää, niin sinua voidaan ruveta pitämään jatkossa terveenä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vantaalainen essi kirjoitti:

Miksei missään jeeusksen puheissa sanottu että ainoia oikea oppi tulee pohjanmaalle lähelle napapiiriä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu