Hei kaikille :)
Lähden ensikesänä ( 2014 ) tätini kanssa helsingistä lentokoneella Budapestiin. En ole koskaan aiemmin ollut lentokoneessa ja minulla on muutama kysymys.
1. Meneekö nousussa/laskussa helposti korvat lukkoon/kipeäksi?
2. Miltä turbolenssit tuntuu?/ottaako paljon vatsanpohjasta ( tykkään siitä tunteesta että ottaa vatsanpohjasta )
3. Tuleeko helposti huono olo?
4. Entä onko lentokoneessa kylmä?
5. Voinko ottaa Olymbuksen kameran mukaan ja kuvata videolle nousun/laskun ?
6. Voinko pelata puhelimella pelejä lennon aikana, vai pitääkö sen olla kokonaan kiinni vai riittääkö lentotila/voiko siinä pelata?
7. Olen lukenut että jos matka kestää alle 3h niin ei ole ruokaa mutta helsingistä kestäisi tasan 3h eli tuleeko ruokaa?
Sitten niistä vessoista
1. Jos menen vessaan , mistä vedän pöntön ( siellä on nappi mutta jos siellä on niin kuin junan vessassa että tippuu lattian läpi tai niin kuin mun yks kaveri käynnisti ravintolassa palohälytyksen kun painoi väärää nappia..
Lähdössä ekaa kertaa ulkomaille
14v ensi kesänä
0
91
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1125458Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku413595Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖523485Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle933348- 811887
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt341777450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1341667Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.431619Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1521325- 161189