Kellään kokemusta Kata Sea Breeze-hotellista Phuketissa?
Kata Sea Breeze
Kata
62059
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
se on erittäin iso ja hyvässä kunnossa mutta ruoka on paskan makuista en suosittele syömään.nukkuminen onnistuu lattialla koska sängyt eivät suosi nukkujia.
on hyvä,rauhallinen ja mukava hotelli kävelymatkan päässä rannasta ja Katan keskustasta.Henkilökunta todella mukavaa ja palvelualtista,huoneet siistit ja isot,samoin parvekkeet/terassit.Ruoka hyvää ja edullista,tarjoilua myös allasaluelle.Hotellissa oleva räätäli tasokas ja hyvin kilpailukykyinen. Olimme Sea Breezessa tammikuussa ja menossa uudelleen tulevan tammikuun lopulla.
Suuret kiitokset tiedoista!Tammikuun puolessa välissä olisi lähtö sinne.
jätti todella miellyttävän vaikutuksen.Hotellin henkilökunta järjestää kerran viikossa ulkoilmajuhlan,johon hotellin asukkaat kutsutaan mukaan.Tarjolla on thaimaalaista illanviettoa näytelmineen sekä thairuokaa pöydät notkuen.Hotellilla on useita ilmastoituja takseja,joita kannattaa vuokrata vaikkapa koko päiväksi(800-1200 bht)kuljettajan kanssa.Vieressä on pieni hyvin varustettu marketti ja n.500 m:n päässä Katan keskusta.Hotellin allasalue on siisti,allasbaariin voi uida vaikkapa oluselle.Katan rantaan on matkaa 400 m,eli kaikki tarpeellinen muutaman minuutin kävelyn päässä.
Hotelli vaan näytti olevan aika tylsällä paikalla. Käveltiin siitä usein ohi, ja ajattelin,että onpas karun näköinen paikka. Ite oltiin Serene Resort hotellissa, ei mikään luksusluokan hotelli, mutta puutarha oli aivan upean kasvillisuuden ympäröimä. Mutta varmaan tasoltaan Sea Breeze on muuten ok.
katsottuna helposti erehtyi rakennuksesta,koska tien vieressä oleva karun näköinen rakennus ei ole Sea Breeze.Portista sisäpihalle mennessä näkee hotellin,joka on vehreässä puistossa ja varsinkin sisäpiha on suuri puistomaisella allasalueella varustettu.Tien vieressä olevassa rakennuksessa asusti paikallista väestöä sekä repputuristeja.