Olen tällainen mitä ne nyt sanoo kaksikymmentä kaksi vuotias naisen alku. Asun yhdessä poikaystäväni kanssa joka on minua viisitoista vuotta vanhempi. Hänellä on kolme lasta, kaikilla eri äidit.
Minulla ei ole itsellä lapsia.
Meidän suhde on hyvä, luulisin että ymmärrämme toisiamme hyvin, rakastamme toisiamme. Mutta joissakin asioissa näkyy ikä ero ja se että toinen on kokeneempi.
Minä tulen alkoholisti perheestä, omat ongelmat jne. On asioita joita en osaa. Rakastan pesemistä, lasten hoivaamista, metsästää, ulkona oleskelua, puiden halkomista. Mutta en osaa tehdä kunnon ruokaa.
Masennuttaa kun saan tästä kuulla joka ikinen päivä, vielä sillä lailla että mies suuttuu kunnolla ja päättää vetää minut vielä enemmän maahan sanoilla jotka pistää sydämeen.
Älkää ymmärtäkö väärin, minä rakastan häntä. En ole koskaan tykännyt ruuanlaitosta, enkä ainakaan tämän jälkeen tynkää. Mitä voin tehdä? Hän sanoo aina etten osaa MITÄÄN, mutta ei sano koskaan mitään siihen kun talo on puhtaana jne.
Tämä vetää minut kunnolla maahan, ja ajattelen muuttamista takaisin kotimaahan suomeen. Vain pikkuasian takia, josta on tullut iso riidan aihe.
Häpeän itseäni..
2
257
Vastaukset
- hyi
Paska tarina keksi uus
- No hei
Sinulla ei ole mitään hävettävää, mummonikaan ei kotitöitä osannut ennen kuin meni naimisiin ja alkoi opetella, ja päätyi vuosien päästä Marttaliittoon paikallisjohtajaksi. Pappa aina kunnioitti häntä suuresti, eikä olisi antanut kenenkään kohdella häntä niin kuin poikaystäväsi sinua (ja lastensa äitejä) kohtelee. Suoraan sanottuna hän ei vaikuta lämpimältä eikä luotettavalta mieheltä, ansaitsisit paremman.
Mies saattaa olla itse-asiassa katkera nuoruudestasi juuri siksi, kun sinä olet se turmeltumaton osapuoli, jolla on paljon annettavaa. Hän puolestaan on ehkä aikuinen renttu, joka ei ole sitoutunut edellisiinkään naisiinsa, mutta on ikuisesti kiinni heissä lasten eli perheen kautta. Sinä vielä voisit löytää jonkun todellisen miehen ja elää ehjän ja yksiavioisen elämän hänen kanssaan.
En tarkoita, ettei ihminen enää monien erojen jälkeen voisi löytää pysyvää onnea jonkun kanssa, mutta poikaystäväsi ei sellaiselta kuulosta. Hänen tapauksessaan kokemus ei näyttäisi karruttaneen viisautta eikä lempeyttä. Ei tuo minusta edes eloisan temperamentinkaan piikkiin mene, jos tyyppi joka päivä vähättelee ja ilkkuu jostain asiasta missä et ole parhaimmillasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23508Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1003336"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin542826IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-572632Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922455Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭421780Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä221299- 961258
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3461132Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll161033