Häpeän itseäni..

hävettää355

Olen tällainen mitä ne nyt sanoo kaksikymmentä kaksi vuotias naisen alku. Asun yhdessä poikaystäväni kanssa joka on minua viisitoista vuotta vanhempi. Hänellä on kolme lasta, kaikilla eri äidit.
Minulla ei ole itsellä lapsia.

Meidän suhde on hyvä, luulisin että ymmärrämme toisiamme hyvin, rakastamme toisiamme. Mutta joissakin asioissa näkyy ikä ero ja se että toinen on kokeneempi.

Minä tulen alkoholisti perheestä, omat ongelmat jne. On asioita joita en osaa. Rakastan pesemistä, lasten hoivaamista, metsästää, ulkona oleskelua, puiden halkomista. Mutta en osaa tehdä kunnon ruokaa.

Masennuttaa kun saan tästä kuulla joka ikinen päivä, vielä sillä lailla että mies suuttuu kunnolla ja päättää vetää minut vielä enemmän maahan sanoilla jotka pistää sydämeen.

Älkää ymmärtäkö väärin, minä rakastan häntä. En ole koskaan tykännyt ruuanlaitosta, enkä ainakaan tämän jälkeen tynkää. Mitä voin tehdä? Hän sanoo aina etten osaa MITÄÄN, mutta ei sano koskaan mitään siihen kun talo on puhtaana jne.

Tämä vetää minut kunnolla maahan, ja ajattelen muuttamista takaisin kotimaahan suomeen. Vain pikkuasian takia, josta on tullut iso riidan aihe.

2

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyi

      Paska tarina keksi uus

    • No hei

      Sinulla ei ole mitään hävettävää, mummonikaan ei kotitöitä osannut ennen kuin meni naimisiin ja alkoi opetella, ja päätyi vuosien päästä Marttaliittoon paikallisjohtajaksi. Pappa aina kunnioitti häntä suuresti, eikä olisi antanut kenenkään kohdella häntä niin kuin poikaystäväsi sinua (ja lastensa äitejä) kohtelee. Suoraan sanottuna hän ei vaikuta lämpimältä eikä luotettavalta mieheltä, ansaitsisit paremman.

      Mies saattaa olla itse-asiassa katkera nuoruudestasi juuri siksi, kun sinä olet se turmeltumaton osapuoli, jolla on paljon annettavaa. Hän puolestaan on ehkä aikuinen renttu, joka ei ole sitoutunut edellisiinkään naisiinsa, mutta on ikuisesti kiinni heissä lasten eli perheen kautta. Sinä vielä voisit löytää jonkun todellisen miehen ja elää ehjän ja yksiavioisen elämän hänen kanssaan.

      En tarkoita, ettei ihminen enää monien erojen jälkeen voisi löytää pysyvää onnea jonkun kanssa, mutta poikaystäväsi ei sellaiselta kuulosta. Hänen tapauksessaan kokemus ei näyttäisi karruttaneen viisautta eikä lempeyttä. Ei tuo minusta edes eloisan temperamentinkaan piikkiin mene, jos tyyppi joka päivä vähättelee ja ilkkuu jostain asiasta missä et ole parhaimmillasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      275
      3888
    2. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      73
      3476
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      145
      2496
    4. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      56
      2276
    5. Jätän tähän viesti kaivatullesi

      jos jotain jäänyt sanomatta. 👇
      Ikävä
      154
      1882
    6. Olet kyllä erittäin huono yhdistelemään pisteitä.

      Etkä vain sinä vaan kaikki teilläpäin.
      Ikävä
      34
      1697
    7. Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä

      The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v
      50 plus
      30
      1268
    8. Etkö sitten itse

      ole koskaan ylittänyt rajaa?
      Ikävä
      33
      1255
    9. Mitä järkeä iskeä

      Varattua ja yrittää saada sitä eroamaan
      Ikävä
      48
      1159
    10. Uskotko että vielä

      Kohtaisimme?
      Ikävä
      23
      1146
    Aihe