Käsittääkseni moisesta rikoksesta voisi laittaa myös tiilenpäitä lukemaan !
Oliko tuomio liian löysä ?
+++
21197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
kyllä kärkkäisellä on enempi olantaputtajia kuin selkään puukottajia
Kärkkäisen toimintaa kehuvat ovat tietämättömiä typeryksiä, häiriintyneitä hörhöjä tai räikeitä rasisteja. Mihin ryhmiin näistä sinä kuulut vai kuulutko peräti kaikkiin?
Eikö yhtään hävetä puolustella rikollisuutta?
Kärkkäinen on enemmän kuin oikeassa. Seuraavan linkin takaa avautuva paljastus on totista totta ja liittyy saumattomasti Juhan kirjoituksiin.
http://100777.com/node/294
Täytyy kyllä ihmisen olla typerä, jos kuvittelee tuon olevan jokin paljastuskirje. Toisaalta, onhan täälläkin idiootteja, jotka yhä uskovat "Siionin viisaiden pöytäkirjatkin" aidoiksi dokumenteiksi.
lussaa on varmaankin joku häirikkö,mitähän seuraavana yrität mustamaalata,olet jälleen äitiskoneella kun hän on mennyt sossusta apuahakeen
Kehnosta kirjoitustaidostasi päätellen kuulut luokkaan "tietämätön typerys".
"lussaa" "äitiskoneella" "apuahakeen"
Ovatko Kärkkäisen tukijat kaikki keskenkasvuisia ymmärtämättömiä idiootteja, jotka eivät hallitse edes oikeinkirjoitusta ja kielioppisääntöjä.
Edellinen kirjoittaja ainakin oli sellainen.
Toki on otettava huomioon se, että Ylipaskassa häiriintyneitä ja ymmärtämättömiä sekä osaamattomia sukankuluttajia on runsaasti suhteessa väkilukuun.
Luultavasti tuo on naapuripitäjän poikia.
Eikö ylivieskalaisista ole laittamaan yhtä kauppiasta nuhteeseen?
http://longplay.fi/leikkirikos/
”On meillä oikeitakin rikoksia selvitettävänä”, sanoi ylivieskalainen rikosylikomisario Ilkka Piispanen, kun tiedustelin häneltä viime marraskuussa, miten Magneettimedia-lehteen kohdistuva esitutkinta on edistynyt. Silloin paikallispoliisi oli vasta kuulustelemassa lehden julkaisijaa Juha Kärkkäistä."
"Kiihottaminen kansanryhmää vastaan on vakava rikosnimike. Silti paikallispoliisi ei marraskuussa pitänyt siihen syyllistymistä ”oikeana rikoksena”. Miksi?"
kärkkäinen se on kunnon kansalainen ei narise niinkuin täällä kirjoittavat sospummit
Onhan tuo jo pitkään narissut kuvittelemastaan juutalaisten maailmanvallasta.
http://rationalwiki.org/wiki/International_Jewish_conspiracy
turhaan täällä vouhkaat juutalaishuumassa. luulet olevasi maailman pelastaja, kun puolustat juutalaisia näkymättömältä viholliselta. saatko juutalaisyhteisössä tunnustusta tästä vouhkaamisesta
Kuka uhkaa juutalaisia ja juutalaisuutta. Eiköhän ole jo aika lopettaa tuo säälin ja RAHAN kerjääminen vuosikymmenien takaisilla tapahtumilla. Mihin luulet pyrkiväsi tuolla asenteella, muuhun kuin omien piiriesi arvostukseen
Magneettimedian juttujen kaltainen rasismi on haudanvakava asia. Antisemitismi ei ole kadonnut minnekään, eikä tapahtuneita vainoja pidä unohtaa.
Minä pyrin siihen, ettei kukaan ottaisi Magneettimedian kirjoituksia todesta. Lehti on julkaissut erittäin vahingollista huuhaata, hörhöilyä ja rasistista roskaa.
Ei muuten pidä paikkansa.
Kyllä Kärkkäinen asiaa on julkaissut. Hähän itse ei ole kirjoituksia kirjoittanut, vaan lainannut luvalla virallisista julkaisuista.
Kannattaisi nyt ottaa selvää, mitä nyky juutalaisuus on tuonut tullessaan.
Ei juutalaisten nk. vainoaminen, tai miksi sitä nyt sitten halutaankin kutsua, ole alkanut Hitlerin ajoista. Sitä on tapahtunut jo 1500 luvulla keskieuroopassa ja ihan syystä.
Tutki historiaa ja totea tosiseikat !
Vai että oikein "virallisista julkaisuista"...
"Siionin viisaiden pöytäkirjat" ei ole mikään virallinen julkaisu, vaan väärennös ja plagiaatti.
Tunnen kyllä historiaa ja antisemitismi on melko pitkälle kristinuskon syytä. Sepitetyillä Uuden testamentin tarinoilla ja kristittyjen uskonnollisten auktoriteettien muita uskontoja vastaan harjoittamalla kiihotuksella on ollut hirvittävät seuraukset jo kohta parintuhannen vuoden ajan.
Martti Lutherin sekopäisillä juutalaisvihan yllytyksilläkö sinä mielipiteitäsi perustelet?
Olet nyt Kärkkäisen tuomion aiheuttamassa kiimassa, etkä huomaa että luot itse vastakkainasettelua meidän kristittyjen ja teidän ns. tekojuutalaisten välille. Rauhoitu ja mene Israelin ystävien seuraavaan kokoukseen nostamaan itseäsi.
"Meidän kristittyjen"
Yritäpä etsiä Suomesta edes yksi kristitty pappi, joka haluaa tulla liitetyksi Magneettimedian harjoittamaan juutalaisvastaiseen kiihotukseen. Eipä mahda löytyä.
Juuri sinunlainen kiihottuneessa tilassa oleva ääriaines aiheuttaa konflikteja. Sinun juutalaishuumasi on ihan sinun omaa intohimoa. Ole kaltaistesi joukossa, mutta pysy poissa sivistyneestä yhteiskunnasta. Olet naurettava!
taijatte olla jumalan armosta JUUTALAISIA