Phj valtuutettujen aloitteet

Edelliskauden aloitteitakin on tulematta valmistelukierrokselta.
MUTTA

tämän alkukauden aloitteista kaikkein varteenotettavin ja vaikutukseltaan vahvin

valtuutetun SIDONNAISUUDET

lepää jossakin hallintojohtajan pöydällä?

Missäpä muuallakaan, sillä vt.kaupunginjohtaja on suut ja silmät täynnä hallituksen suoltamaa törkyä.
695
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

aloitteita laskin tulleen 30 kpl v.2013 ja yli vaalikauden siirtyneitä vissiin saman verran.

koittakaas nyt virastonväki pistää pyörät pyörimään.

Mitä turhaa koko ajan kaikin tekijöin pyöritätte hallituksen ???? tulikuumaa dynamoa, syttyyhän tuohon älyttömään sakkiin valo jo itsekseenkin, hulluuven mukkaankin.

Äänestä

Tuo onkin hyvä esimerkki aloitteesta jossa ei ole perustetta ollenkaan. "Käsketään" tekemään jotain mutta ei perustella miksi! En kyllä ymmärrä miksi tuommoinen pitäisi tehdä.

Äänestä

Milläs järjenjuoksupolulla se sinäkin hortoilet?

palkkaa me maksetaan viranhaltijoille koulutuksen ja käytännöntoimepiteiden pohjalta--vai että aloitteessa pitäs olla prikulleen näille valmistelijoille akelmerkit?

Voi sun killukkas tai helttas.

Viranhaltijoilla täytyy olla omaa kykyä valmistella asiaa..

Nythän nauraa kaikki varista pienemmätkin naurulokit...sinun "sarjassa käsittämätön" -kirjoittaja!!!

Äänestä

erinomaisen tärkeä aloite sidonnaisuuksista.

hohoi hallinto, pistäkää homma etenemään.

Äänestä

Ei missään nimessä! Siitähän sais täällä jatkuvasti itkevät aimo annoksen vettä kyynelkanaviinsa! EsteellisyysExpertit alkais hirvittävän itkun ja hammasten kivistyksen, vaikka eivät esteellisyysasioista mitään ymmärräkkään, kuten on nähty!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hallittu hitaus kirjoitti:

Edelliskauden aloitteitakin on tulematta valmistelukierrokselta.
MUTTA

tämän alkukauden aloitteista kaikkein varteenotettavin ja vaikutukseltaan vahvin

valtuutetun SIDONNAISUUDET

lepää jossakin hallintojohtajan pöydällä?

Missäpä muuallakaan, sillä vt.kaupunginjohtaja on suut ja silmät täynnä hallituksen suoltamaa törkyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu