Fiesta sammuu ajossa

Fiestaton

Elikkäs mulla on tuommonen ford fiesta 96. Ajelin tuossa kotia päin ja yhtäkkiä airbag merkkivalo syttyi ja kierrokset tippuivat nollaan. Vinkkarit hidastuivat yms. Auto sitten sammui hetken kuluttua. Olin tien poskessa vähän aikaa, auto ei heti käynnistynyt uudelleen. noin 10 min kuluttua auto taas käynnistyi ja toimi vähän matkaa mutta teki saman tempun taas, eli airbag valo syttyi ja kierrokset tippuivat nollaan.

Tuossa pihalla annoin olla auton käynnissä. Noin viiden min kuluttua airbag valo syttyi ja kierrokset tippuivat nollaan, auto kuitenkin pysyi käynnissä vielä vähän aikaa ja sillä pystyi vähän ajamaankin. Peruutin vähän, kierrokset ei kuitenkaan noussut yhtään. Auto sitten sammui aika nopeasti tän jälkeen.

Osaisiko joku sanoa, mikä mahd. voisi olla vialla?

0

446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        93
        7578
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        40
        3632
      3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

        Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
        Ikävä
        102
        1856
      4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        24
        1090
      5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        32
        953
      6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        27
        921
      7. Rakastuminenhan on psykoosi

        Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
        Ikävä
        53
        807
      8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

        Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
        Ikävä
        31
        732
      9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

        1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
        Ikävä
        60
        729
      10. Känniläiset veneessä?

        Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
        Nurmes
        26
        662
      Aihe