Lauri Karhuvaara

Huomenta Suomi on säästöjen kohteena, koska Lauri Karhuvaara syö aamiaispöydässä maikkarin vararikkoon.
11374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Otappa Karppa aamunapit ja mene takaisin peiton alle, jookos?

Äänestä

Mitkä naamuapit? Eiköhän se kuulu sun hommiin ottaa ne.

Äänestä
  • Moision sairaalan lepositeet kutsuvat karppaa! Et ole taaskaan muistanut ottaa lääkkeitäsi...... sillä on seurauksensa....... valkotakkiset ovat seurailleet tekemisiäsi ikkunoista jo pidemmän aikaa ja he ovat tulleet siihen tulokseen että on jo aika koputtaa ovellesi.

    Äänestä

Kyllä tota syömisellä menoo on Latellakin kohta komea "uimalakki". Jos vielä viinakin maittaisi samaan tahtiin, niin ei sillä olisi enää telkkariin, ainakaan niin, että päälaki näkyisi.

Äänestä

Olen aivan samaa mieltä, mies paisuu kuin pullataikina, jalat ei kanna, ja diabetes uhkaa, mutta se loppuu vuodenvaihteessa onneksi, kun Huomenta Suomi menee konkurssiin.

Äänestä
  • Se ruokaosio on kyllä niin perseestä siinä, että huh!! Aivan typerä ja tarpeeton osio. Emme tarvitse enää Huomenta Suomea mihinkään. Aamu-tv:llä pärjää.

    Äänestä

Missähän kyseinen herra nykyisin vaikuttaa?

Äänestä
  • Aikuisille suunnatussa aamuohjelmassa, joka on keskenkasvuisilta kielletty, joten et saa sitä katsoa.

    Äänestä

  • Kyseinen ohjelma valitettavasti potkaisi Karhuvaaran pois ja mies on nyt ulkona ruudusta.

    Äänestä

Kylläpä oli lapsellinen ja turha kommentti! Lauri Karhuvaara on fiksu ja asiallinen juontaja ja ikänsä puolesta täysin työelämässä vuosia vielä oleva. Maikkarin politiikka vaan on se, että nuorempia ja osaamattomampia juontajia aamulähetyksiin päästetään. Hyvä esimerkki on tämä nuori nainen, jolla pitkät hiukset! Naistoimittaja ei tahdo antaa vieraiden edes esitellä itseään, kun jo kysymys pitää heittää!? Jos satuitte näkemään, oiskohan ollut alkuvuoden aikana,- voi muuten hakusanalla näkyä maikkarin katsomossakin vielä-, Mustanbarbaarin haastattelu, joka oli niin törkeä, että ei mitään rajaa! Jos mies toimittaja olisi tehnyt naispuoliselle samat kysymykset, olisi media mylläkkä ollut valtava! No, tässäkin tapauksessa tulee mieleen, että mitä nämä osaamattomat aamulähetyksissä tekevät! Lauri takaisin!!

Äänestä

Mitään uutta tästä komeasta salskeasta u.r.o.k.s.e.s.t.a kenelläkään?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


karppa. kirjoitti:

Huomenta Suomi on säästöjen kohteena, koska Lauri Karhuvaara syö aamiaispöydässä maikkarin vararikkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu